Gratis

Operator date si documente transport Sebes

DONA.Logistica

Candidatul Ideal

Dona. Cargo, companie specializata in transportul produselor farmaceutice, cauta coleg locat in Sebes care sa se alature echipei.

Cerinte:
  • Experiență de cel puțin un 1 an în logistica, transport;
  • Studii medii, absolvent liceu sau scoala postliceala;
  • Abilitati de operare Ms Office – Word, Excel, baze de date;
  • Seriozitate, responsabilitate, atitudine pozitiva, spirit de echipa si abilitati foarte bune de comunicare.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

  • Planifica, organizeaza si controleaza activitatile specifice si fluxurile de marfa din nodul de transport;
  • Asigura respectarea regulilor si a procedurilor de lucru in activitatea de distributie, transport, depozitare si manipulare;
  • Asigura comunicarea cu echipa de transport interna si transportatorii subcontractati si monitorizeaza activitatea acestora;
  • Supravegheaza activitatile de incarcare/descarcare in/din mijloacele de transport, inspecteaza modul de aranjare a marfii in incinta, asigurarea conditiilor termice specifice;
  • Verifica daca fiecare transport se efectueaza numai in baza unor documente insotitoare valabile (borderou de livrare, factura fiscala, aviz de insotire marfa, proces verbal de predare – primire , dupa caz);
  • Se asigura ca soferii respecta procedurile de exploatare, intretinere si verificare a autovehiculelor;
  • Completeaza zilnic registrele de intrare si iesire al unitatilor care tranziteaza nodul de transport;
  • Raporteaza zilnic deviatiile constatate in urma proceselor de descarcare incarcare si analiza a documentelor de transport, starea marfurilor si conditiile de transport.
  • Administreaza activitatea si conditiile de functionare a nodului de transport.

Beneficii:
  • Pachet salarial competitiv corelat cu experienta si performanta;
  • Tichete de masa;
  • Decont transport;
  • Asigurare de sanatate privata;
  • Programe de formare profesionala.

Descrierea companiei

Descrierea companiei:

DONA. Cargo SRL este o companie de transport specializata pentru transportul produselor farmaceutice, societate comerciala cu capital 100% românesc, având o arie de acoperire națională.
DONA. Cargo SRL face parte din grupul de firme DONA, alături de DONA Marketing Grup SRL, DONA. Logistica SA si Sanvero Healthcare SRL, beneficiind deplin de expertiza de top în distribuţie farmaceutică existentă în cadrul grupului.
Vizând permanent îmbunătățirea proceselor si eficientizarea livrarilor la punctele de lucru ale Clientilor, portofoliul de servicii acoperă si se incadreaza in cerintele Ghidului de buna practica in distibutia de medicamente.
DONA. Cargo SRL susține si dezvoltă parteneriate bazate pe profesionalism, transparență și încredere cu Clientii si partenerii săi, în deplin acord cu propriile sale valori.

Alătură-te și tu echipei DONA!

Publicat 27 Febr. 2024 Reactualizat 28 Mart. 2024 Expiră 28 Mart. 2024