Operator date gestiune stocuri

SC NOVASERVIS FERRO GROUP SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Ferro este unul dintre liderii pietei de echipamente sanitare si de instalatii din regiunea Europei Centrale si de Est. Depozitul locat in Buftea (Chitila) va fi un Hub Logistic cu impact major in activitatea companiei si un beneficiu pentru clientii nostri - produsele noastre vor ajunge mai repede la destinatie.

Esti pregatit/a pentru o noua provocare?

Deoarece echipa noastra creste in permanenta, suntem in cautare de noi colegi care sa-si doreasca sa lucreze in echipa noastra.

Daca iti doresti sa fii Operator date gestiune stocuri la depozitul FERRO, este important sa ai:
  • Experienta pe un post similar de minim 2 ani;
  • Studii medii, de preferinta economice;
  • Cunostinte de contabilitate primara si legislatie gestiune stocuri;
  • Cunostinte medii de operare PC si pachetul MS Office (excel minim nivel mediu);
  • Atentie sporita la detalii;
  • Cunoastere sistem WMS.

Descrierea jobului

Daca vii la noi, vei avea urmatoarele responsabilitati:
  • Operarea in stoc a miscarilor de marfa in – out;
  • Procesarea comenzilor, intrarile si retururile primite in WMS;
  • Mentinerea legaturii cu furnizorii externi de marfa, din punct de vedere logistic;
  • Pastrarea si arhivarea documentelor justificative legate de stocuri;
  • Dispunerea in operational a proceselor de incarcare/ descarcare a marfii la/ din depozitul companiei;
  • Oferirea de informatii despre stocuri;
  • Identificarea, analizarea si rezolvarea problemelor aparute in procesul de livrare si retur;
  • Realizarea periodica a situatiilor referitoare la stocurile existente, livrari la clienti, intrari de marfa;
  • Intocmirea evidentei documentelor de transfer sau de insotire emise, cu semnaturile de predare - primire aferente;
  • Emiterea avizelor de expeditie pentru marfurile ce parasesc firma, in conditiile prevazute de lege;
  • Asigurarea suportului necesar cu ocazia inventarului periodic sau anual;
  • Editarea fiselor de logistica a produsului;
  • Listarea documentelor de insotire a marfii ce insotesc marfa si transmiterea acestora la client;
  • Transmiterea catre superiorul ierarhic a oricaror reclamatii privind expeditiile de marfa.

Beneficii:
  • Salar atractiv;
  • Tichete de masa pentru fiecare zi lucrata;
  • Tichete cadou oferite de Paste, Craciun, 1 Iunie;
  • 1 zi de concediu suplimentara cu ocazia zilei de nastere;
  • Transport asigurat din zonele limitrofe/ decontare transport in comun;
  • Program de lucru de Luni pana Vineri de 8h/zi;
  • Contract Individual de Munca - perioada nedeterminata.

Grupul Ferro este unul dintre cei mai importanti producatori si distribuitori de baterii, accesorii de baie, robineti si fitinguri din Europa centrala si de est. Respectul fata de clienti si integritatea sunt valorile de baza ale companiei. Ne dorim persoane ambitioase si motivate cu care sa cladim impreuna succesul companiei pe piata din Romania.

Publicat 27 Sept. 2022 Reactualizat 27 Oct. 2022 Expiră 27 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.