Gratis

Operator comenzi piese schimb

AUTOITALIA IMPEX

Candidatul Ideal

Studii superioare absolvite, studii tehnice constituie un plus
Experienta pe un post similar de cel putin 1 an
Experienta in domeniu pieselor auto de cel putin 1 an
Experienta in administrare site/baza de date de minim 1 an
Cunoasterea limba straina Engleza / Italiana – nivel mediu

Cunostinte de baza mediu auto
Utilizare programe de contabilitate si pachetul MS Office
Aptitudini de calcul, de comunicare, de planificare si organizare a activitatilor specifice

Descrierea jobului

Monitorizeaza comenzile clientilor tip whoseller.
Intretinere baze de date site https://moparstore.autoitalia.ro (actualizare stocuri, actualizare preturi, actualizare coduri ),
Comanda piesele / accesoriile / produsele de merchandising solicitate de catre clienti prin intermediul site-ului
Intocmeste si transmite catre transportator AWB-ul necesar ridicarii si livrarii comenzilor transmise prin intermediul site-ului
In cazul promotiilor si / sau discount-urilor efectuate / acordate de catre Auto Italia verifica / modifica manual discountul din sistemul de gestiune,
Verifica stocul pentru piesele comandate de dealer si analizeaza daca mai este necesara reaprovizionarea,
Cauta alternative pentru piesele care sunt comandate de catre clienti si nu sunt in stoc sau nu sunt disponibile le furnizori
Propune comenzi de piese catre responsabilul direct
Monitorizeaza comenzile de anvelope, plaseaza comenzi de anvelope catre furnizor, pozitioneaza preturi anvelope in piata, calculeaza oferte de anvelope pentru licitatii
Se asigura ca nu vor aparea rupturi de stoc datorita livrarii pieselor din stoc si necomandarea acestora,
Intocmeste raporte zilnice, saptamanale, lunare, anuale
Furnizeaza managementului informatiile in timp util in vederea luarii deciziilor strategice
Furnizeaza termen de livrare, pentru piesele comandate de clienti
Monitorizeaza reperele comandate la furnizori iar in cazul reperelor indisponibile introduce reclamatii VOR si cauta alte alternative
Suport tehnic pentru dealeri in ceea ce priveste eper-ul, starparts.
Trimite reclamatii la furnizori

Cu un total de 6 mărci în portofoliu, Auto Italia va avea reputaţia de a fi importatorul de autovehicule din România cu cea mai amplă reprezentare, ale cărui produse și servicii acoperă toate segmentele pieței și toate cerințele clienților. Totodată, Auto Italia se angajează în dezvoltarea relațiilor de succes cu angajații, furnizorii și partenerii său. Succesul lor întăreşte, totodată, și succesul companiei

Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 21 Mart. 2024 Expiră 20 Apr. 2024