Gratis

Operator CNC

S.C HARSHA ENGINEERS EUROPE S.R.L

Candidatul Ideal

- Cunostinte minime de desen tehnic
- Studii medii
- Cunostinte despre intrumentele de masurare: subler, micrometru, ceas comparator
- Experienta pe un post similar constituie un avantaj
- Calificare Operator CNC - constituie avantaj

Descrierea jobului

- Operarea masinilor unelte CNC
- Intretinerea si mentinerea parametrilor optimi de functionare a masinilor unelte CNC
- Stabilirea necesarului ︁︀​︈︈​︈︈​︁︈︃de materiale in functie de specificul lucrarilor pentru fiecare comanda
- Identificarea si utilizarea SDV-urilor necesare executarii operatiei de prelucrare
- Interpretarea desenului de fabricatie
- Urmarirea pasilor de productie, respectiv a programului pentru piesele ce urmeaza a fi prelucrate
- Prelucrarea pieselor mecanice conform desenelor tehnice
- Utilizarea dispozitivelor de măsură pentru controlarea pieselor finite
- Asigurarea functionarii masinii si pastrarea curateniei la locul de munca

Beneficii:

- salariul negociabil in funcție de cunoștințe/experiență;
- tichete de masă 33 lei/zi
- transport asigurat
- prime de sărbători
- primă de bun venit - 50% din salariu
- primă de performanță/ prezență/ fidelitate
- asigurare de viață și de sănătate
- spor de noapte 25%
- ore suplimentare plătite 200%
- instruire specifică postului, la nevoie, cursuri de specialitate;
- posibilitate de promovare și dezvoltare profesională;
- mediu de lucru profesionist;

Harsha Engineers Europe este o companie bazată pe tehnologie, cu un accent puternic pe cercetare și dezvoltare, ceea ce ne-a permis să dezvoltăm produse adaptate cerințelor clienților noștri. Avem expertiza necesară pentru a proiecta și dezvolta scule în avans in-house, ceea ce ne permite să fabricăm produse complexe.

De la înființarea sa în 1986, Harsha Engineers International Limited* (Harsha) este cel mai mare producător pentru industria rulmenților cu role și bile prin turnare și produse de prelucrare în aliaje de cupru, bronz și alamă pentru multiple aplicații industriale. Grupul este unul dintre cei mai importanți jucători în domeniul componentelor prelucrate din bronz și al componentelor din aliaje de alamă. Harsha Engineers Europe livrează piese finite complete pentru echipamente de construcții și silvicultură din întreaga lume.

Publicat 22 Mai 2024 Reactualizat 15 Iun. 2024 Expiră 21 Iun. 2024