Gratis

Operator CNC

RUMAGOL SRL
3 poziții

Candidatul Ideal

Ce ne dorim de la noul coleg:
-experienta pe un post similar intre 1 - 2 ani - conditie obligatorie;
-cunostiinte operare CNC;
-utilizarea si interpretarea datelor afisate de instrumentele de control: subler, micrometre, marposs, calibre, rugozimetru, etc;
-cunostiinte in ceea ce priveste ajustarea dimensionala a pieselor in acord cu masuratorile obtinute;
-cunostiinte interpretare desen tehnic: vederi, sectiuni, tolerante, simboluri
-studii medii;
-disponibilitate de a lucra in 3 schimburi;
-abilitati de organizare, de lucru in echipa, corectitudine, seriozitate, abilitati de comunicare;
-calificare Operator CNC - reprezinta un avantaj;

Descrierea jobului

Principalele atributii:
-responsabil de producerea pieselor mecanizate: plasarea si prinderea pieselor urmarind fisele de instructiune;
-asigurarea calitatii in procesul de fabricatie: cu ajutorul aparatelor de control (ex; micrometre, ceas comparator, subler), control vizual etc;
-este responsabil de inlocuirea sculelor de aschiere dupa normele stabilite: pastile, burghie, taroti; responsabil de realizarea operatiilor de mentenanta de nivel primar:
-identificarea sau diagnosticarea avariilor frecvente sau comune;
-controlul nivelului lichidului de racire;
-responsabil de a utiliza si inregistra activitatea si rezultatele sale in documentele indicate de seful superior;

Ce oferim noului coleg:
-venturi salariale motivante in functie de cunostiinte si experienta;
-tichete de masa in valoare de 30lei/ziua lucrata;
-bonus de performanta oferit lunar, dublarea valorii acestuia pentru operatorii ale caror posturi de lucru presupun operarea a doua masini; posibilitatea cresterii valorii acestuia cu pana la 40% pentru cei care depasesc norma de lucru.
-bonus de prezenta oferit anual;
-transport asigurat din Brasov, Lunca Calnicului, Prejmer;
-abonament de servicii medicale private;
-prime de Paste si de Craciun;
-zile suplimentare de concediu in functie de diferite criterii conform Contractului Colectiv de munca;
-spor de noapte de 25%;

Rumagol este parte a grupului Global Seoul Metal Tech si activeaza de peste 12 ani in domeniul automotive avand axata productia pe procesele de prelucrare prin aschiere pe masini cu comanda numerica. Gama de componente este reprezentata de diferite repere pentru pompele de injectie destinate motorizarii tip diesel precum carcasa, ax cu cama, cap hidraulic dar si racorduri pentru pompele de injectie pe benzina.

Publicat 8 Mart. 2024 Reactualizat 5 Apr. 2024 Expiră 7 Apr. 2024