Gratis

Operator CNC

Coriolan Aur Smarald S.R.L.

Candidatul Ideal

Profilul ocupantului:
1. constiinciozitate, onestitate si seriozitate
2. rigurozitate si atentie la detalii
3. asumarea responsabilitatii
4. prudenta in respectarea regulilor
5. absolvent studii tehnice

Descrierea jobului

1. Ruleaza programul CNC pe masina cu comanda numerica conform instructiunilor de operare si cu specificaţiile tehnice;
2. Masoara si verifica piesele folosind instrumentele de masura, conform cerintelor si specificatiilor tehnice;
3. Masoara si verifica sculele aschietoare folosite in procesul de aschiere;
4. Anunta imediat Seful de echipa sau Coordonatorul de Productie cand identifica probleme tehnice referitoare la functionarea/ operarea masinii CNC;
5. Se asigura ca toate produsele executate în proces indeplinesc conditiile de calitate şi specificatiile tehnice;
6. Pastreaza in bune conditii de functionare atat masina CNC pe care o opereaza, cat si sculele, dispozitivele si echipamentele pe care le utilizeaza;
7. Efectueaza si pastreaza curatenia la masina CNC, inclusiv indepartarea periodica a spanului pentru a asigura buna functionare a acesteia.

Fondata in 1996, compania CORIOLAN este producatorul roman nr. 1 de bijuterii de nunta: verighete si inele de logodna.
Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 1 Apr. 2024 Expiră 3 Apr. 2024