Gratis

OPERATOR CNC ABKANT/CNC LASER

SC ALKE TOTAL CONFORT SRL

Candidatul Ideal

• Cunoașterea desenelor tehnice.
• Experienta de minim 1 an intr-o pozitie similara.
• Experienta in lucrul cu masini CNC LASER si/sau ABKANT, controler Delem 69. (un avantaj major în operarea mașinilor Baykal).
• Capacitatea de a învăța noi tehnologii.
• Abilitatea de a lucra în echipă.
• Bună organizare și capacitate de a respecta termenele limită de lucru.
• Limba engleză – nivel mediu/avansat.
• Studii tehnice superioare absolvite.
• Experienta in utilizarea instrumentelor de masura.
• Experienta in utilizarea Lantek Expert / Profile T si Delem 69 (constituie un avantaj).

Descrierea jobului

• Rulează programul CNC pe computerul mașinii cu comandă numerică în conformitate cu instrucțiunile de operare.
• Realizează diverse marcaje după un desen tehnic, face corecturile necesare.
• Cunoașterea, utilizarea și întreținerea instrumentelor de măsurare și control.
• Măsurați și verificați piesele cu instrumente de măsurare în conformitate cu cerințele tehnice
• Crearea fisierelor de executie pe baza fisierelor primite de la departamentul de proiectare.
• Abilități de comunicare cu personalul companiei

Beneficii:
Salariu competitiv, corelat cu experienta.
Prime de vacanta.
Tichete de masa.
Abonament la Servicii medicale.
Concediu de odihnă anual stabilit în funcție de vechimea în muncă in cadrul firmei.
Un mediu de lucru plăcut și curat în continuă dezvoltare • Programe și cursuri de dezvoltare personală și profesională.

Compania ALKE a fost fondată în Olanda în anul 1974, fiind prezentă în prezent în 116 țări. Fiind o companie olandeza, in 2005 s-a decis mutarea a o buna parte a facilitatilor sale de productie la Brasov, fiind o mutare strategica, prin care ALKE si-a planificat dezvoltarea in viitor.
AK Production SRL și Alke Total Confort SRL sunt firme specializate în producția de încălzitoare cu infraroșu pe gaz cu radiații infraroșii, precum și în vânzarea de echipamente pentru creșterea puiului de carne și specializată în încălzire terase și fabrici.
Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024