Gratis

Operator chimist la produsele farmaceutice si chimice pure

Rompharm Company
3 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii medii profesionale sau superioare în domeniul farmacie sau chimie;
  • Experiența în producția de medicamente/industrie alimentară de minim 1 an – constituie un avantaj;
  • Cunoștințe de limba engleză;
  • Cunoștințe de operare PC – pachetul MS Office;
  • Capacități bune de atenție, comunicare și de a lucra în echipă.

Descrierea jobului

Operator chimist la produsele farmaceutice și chimice pure (3 posturi)
Orașul de lucru – orașul Otopeni, județul Ilfov
  • Efectuează operații de umplere aseptica utilizând mașini de umplut–închis flacoane, fiole, seringi sau recipiente unidoză;
  • Efectuează operații de ambalare secundară utilizând mașina de ambalat în blister fiole/seringi, mașina de etichetat, mașina de încartonat și mașina de infoliat;
  • Efectuează operații pentru procesarea formelor solide: granulare, umplut-închis capsule, ambalare primară în blister, plicuri sau flacoane;
  • Utilizează corespunzator echipamentele de fabricație din dotarea secțiilor, respectând parametrii de funcționare stabiliti;
  • Efectuează curățarea / dezinfectarea / sterilizarea echipamentelor de fabricație și a ariilor în care sunt situate acestea;
  • Înregistrează operațiile efectuate în documentele interne (dosar de serie, jurnale de arii și echipamente).

Companie producătoare de medicamente și suplimente alimentare.
Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 21 Apr. 2024 Expiră 21 Apr. 2024