Gratis

Operator Call Center/ Customer Support Specialist

Videt.ro

Candidatul Ideal

Videt își mărește echipa! Aplică pentru a deveni noul(a) nostru/noastra coleg/a!

Dacă ești pasionat(ă) de ceea ce înseamnă ochelari și vedere, deja ne placi. Dacă știi și tipurile de lentile de contact și câteva branduri existente pe piață, deja noi suntem interesați. Dacă îți place să vorbești cu clienții și să oferi o consiliere de calitate pentru produsele de optică, atunci chiar te așteptăm nerăbdători.

Daca ai mai lucrat in vanzari si vrei sa înveți ceva nou, sa-ti largesti orizontul, sa incepi o cariera intr-un nou domeniu,

NOI TE PUTEM INVATA trebuie doar sa iti doresti.

Dacă într-adevăr vrei să te considerăm alegerea potrivită, iată calitățile pe care ar trebui să le deții:

- Să cunoști bine limba română si sa te poti exprima coerent si concis la telefon. Mai exact, sa poți sta de vorbă cu clienții atât cât e programul de lung, adica 8 ore zilnic de Luni pana Vineri
- Să cunoști câteva date despre tipurile de lentile de contact și brandurile existente pe piață. Promitem să-ți împărtășim și noi din experiența noastră, si sa ai parte de programe de training pentru a pune in valoare produsele noastre, dar tu va trebui să consiliezi clienții în ceea ce privește produsele noastre.
- Abilități medii cu PC-ul, iar aici nu ne referim la Facebook, ci la: email și browsing.
- Să fii o persoană plăcută, amabilă, calmă.
- Să fii o persoană proactivă.
- Să fii corect! Ne plac oamenii rezonabili, suntem tineri și nu ne place să ne complicăm.

Descrierea jobului

Vei lucra in cadrul echipei de Sales&Support si vei fi responsabil de:

- Preluarea si solutionarea apelurilor primite de la clientii companiei
- Preluarea si solutionarea solicitarilor primite prin email
- Comunicarea directa cu departamentele operationale ale companiei si firma de curierat in vederea solutionarii problemelor clientilor.

Si iti vom oferii:
- Salariu fix;
- Tichete de masa 30 lei/zi lucratoare;
- Bonus pe Upsell si Kpi-uri;
- Bonus suplimentar in raport cu vechimea;
- Programe de training si dezvoltare personala;
- Ore suplimentare platite;
- Ai la dispozitie cafea zilnic si bucatarie complet utilata.
- Lucrul de acasă 1-2 zile pe săptămână

După cum vezi, candidatul ideal nu trebuie să fie chiar perfect nici noi nu suntem.

Tot ce ne dorim de la tine este să dai dovadă de onestitate, corectitudine si amabilitate, cu informatiile pe care le oferi clientilor.

Videt.ro este unul dintre cele mai mari magazine online de optică din România, cu peste 4.500 de rame de vedere, peste 4.000 de ochelari de soare și cel mai mare stoc de lentile de contact cu 99% dintre toate combinațiile de lentile, disponibile. În plus, în cele 6 Showroom-uri te așteaptă optometriști acreditați pentru a-ți oferi cea mai bună prescripție, personal specializat și consultație mereu gratuită.

Daca dorești să faci parte dintr-un colectiv tânăr și ambițios, te așteptăm să ne cunoaștem!

Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024