Gratis

OPERATOR CALL CENTER/ CONSULTANT CALL CENTER

ASITEL
15 poziții

Candidatul Ideal

CANDIDATUL IDEAL:

Experiență anterioară în domeniul telesales sau aptitudini relevante în comunicare și vânzări
Abilități excelente de comunicare verbală și scrisă
Putere de convingere și negociere pentru a influența deciziile clienților
Atitudine pozitivă și entuziasm în relaționarea cu clienții
Dorință constantă de învățare și perfecționare a abilităților
Cunoștințe medii de operare PC și capacități de utilizare a aplicațiilor software relevante
Capacitatea de a lucra independent și de a se adapta rapid la cerințele specifice ale jobului
Abilitatea de a identifica și înțelege nevoile clienților pentru a oferi soluții adaptate
Orientare către rezultate și capacitatea de a atinge obiectivele de vânzări
Capacitatea de a gestiona și actualiza eficient baza de date.

Descrierea jobului

RESPONSABILITĂȚI:
Efectuarea de apeluri telefonice către clienții din baza de date alocată pentru a iniția contactul și a identifica potențialul interes în produsele noastre
Ascultarea atentă a nevoilor și dorințelor clienților pentru a înțelege cum produsele noastre pot răspunde la acestea
Prezentarea și promovarea produselor noastre într-un mod persuasiv și convingător
Răspunderea la întrebările și obiecțiile clienților în legătură cu produsele și serviciile noastre
Furnizarea de informații complete și precise despre caracteristicile și beneficiile produselor noastre
Crearea și menținerea unei relații de încredere cu clienții prin abordarea amabilă și profesionistă
Utilizarea tehnicii de negociere pentru a încuraja clienții să achiziționeze produsele noastre
Înregistrarea și actualizarea detaliilor relevante ale clienților și a interacțiunilor în baza de date
Respectarea obiectivelor de vânzări și atingerea targetului stabilit
Participarea la training-uri și sesiuni de perfecționare pentru a-ți îmbunătăți abilitățile de telesales
Raportarea regulată a activității și a rezultatelor obținute către supervizorul sau managerul responsabil
Menținerea unei cunoașteri actualizate a produselor și serviciilor noastre pentru a răspunde la întrebările și solicitările clienților în mod eficient și precis.

BENEFICII:

Salariu fix + bonus pentru fiecare vânzare, în funcție de targetul atins
Bonuri de masă
Munca de acasă
Program de muncă standard de 5 zile saptămânal (luni-vineri)
Tu decizi programul full-time (10:00 - 18:00) sau part-time (4h/ 6h);weekend-uri și sărbători legale libere!
Bonusuri și concursuri periodice, excursii și team building-uri;
Calificare profesională recunoscută - certificată cu diplomă de la Institutul Financiar;
Posibilități de promovare;
Traininguri specializate (ex: produse, vânzări);
Team lideri tineri și manageri calificaţi;
Perioadă de training plătită;
Un mediu de lucru plăcut;
Angajament pe termen lung;
Șansa de a construi o carieră într-un mediu plăcut și dinamic
Tu iti setezi castigul in functie de timpul dedicat.

Servicii Call Center outbound pentru mari companii multinaționale și românești, din sectoare de activitate diverse.
Servicii Call Center inbound pentru companii .

Echipa ASITEL este formată din specialiști: experți în marketing, vânzari și publicitate.
Suntem o echipă tânăra de profesioniști orientați spre rezultate.
Îți multumim pentru interes și te așteptăm la noi în echipă!
Publicat 19 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 18 Apr. 2024