Gratis

Operator Calculator - Sectie Spital

S.C. SANADOR S.R.L.
5 poziții

Candidatul Ideal

Ești în căutarea unui loc dе muncă stabil?
Dacă consideri că îndeplinești cerințele menționate pentru canditatul pe care îl căutăm, așteptăm CV-ul dumneavoastră.

Candidatul ideal:
- Studii medii / superioare finalizate;
- Cunoștințe MS Office;
- Cunoștințe limba engleză – nivel mediu;
- Experiență anterioară pe un post similar - constituie avantaj experiența în domeniul medical;
- Persoană flexibilă, tolerantă, cu abilități dе rezolvare a problemelor;
- Foarte bun spirit dе organizare;
- Capacitate dе concentrare și atenție distributivă;
- Abilități de tehnoredactare: acuratețe a datelor introduse, viteză bună dе tastare (se va da test eliminatoriu dе typing).

Descrierea jobului

Responsаbilități:
- isi desfasoara activitatea in Spital - sectie / bloc operator ;
- preia de la asistentii medicali de pe sectie / bloc operator fisele de consum ale pacientilor, pe baza de semnatura si noteaza data si ora primirii pe fiecare fisa ;
- inregistreaza in fisa electronica a pacientului toate datele completate de catre medici si asistenti in fisa de consum: interventia chirurgicala, interventia chirurgicala codificata DRG, materialele, dispozitivele si medicamentele consumate, tipul anesteziei, echipa chirurgicala si de anestezie, alte proceduri codificate DRG, transferul pacientului in terapia intensiva sau sectie, etc;
- raspunde de corectitudinea datelor inregistrate;
- are responsabilitatea de a prezenta spre verificare asistentului medical fisa de consum inregistrata ;
- transmite imediat email de informare catre biroul de internari, departamentul de control intern si vanzari sau dupa caz departamentului de achizitii in cazul in care nu regaseste in baza de date anumite informatii care sunt necesare a fi inregistrate in fisa pacientului: materiale/dispozitive, denumire interventie, numele medicilor, etc;
- completeaza in timp real registrul electronic de evidenta al interventiilor chirurgicale, conform protocolului operator si fiselor de consum;
- are responsabilitatea verificarii registrului de protocoale operatorii, astfel incat toate campurile sa fie completate corespunzator, semnate si parafate de medicul chirurg;
- raspunde de indosarierea in ordine a fiselor de consum ;
- informează imediat şeful ierarhic superior în legătură cu apariţia unor situaţii neprevăzute specifice postului si defectiuni privind echipamente, instalatii sanitare, mobilier sau deteriorarea altor bunuri, precum si lipsa unor obiecte din inventar.

Atuurile noastre competitive:
• Management dedicat, orientat spre atingerea obiectivelor;
• Oportunitatea de a lucra într-o echipă profesionistă, tânără, dinamică;
• Program de lucru flexibil.

Ofertă beneficii:
- Pachet salarial atractiv (salariu, tichete de masă)
- Program flexibil;
- Training de instruire
- Abonament medical, pachet special pentru angajați;
- Posibilități de promovare și dezvoltare profesională în domeniu

SANADOR a luat fiinţă pentru că avem o misiune. Stim că sănătatea este cea mai importantă pentru tine, iar noi suntem aici ca să incercăm să trecem împreună peste orice obstacol. Îţi ascultăm problemele şi dezvoltăm pentru tine tratamente personalizate.

SANADOR înseamnă medici de elită, tehnologie de top şi grijă fără cusur. Ne-am propus să demonstrăm aceste lucruri zi de zi. Clinica SANADOR Decebal, inaugurată în 2001, este cea dintâi unitate SANADOR şi s-a făcut remarcată încă de la început prin profesionalismul echipei medicale. În 2006, am deschis SANADOR Victoriei, prima clinică medicală dotată cu laborator propriu de analize medicale. Am continuat să investim capital si expertiză pentru cele mai bune tratamente medicale, astfel că, în 2011, am inaugurat Spitalul SANADOR, cel mai mare spital clinic privat din Romania, cu 413 paturi şi 10 săli de operatie, cu una dintre cele mai performante secţii de terapie intensivă (adulţi si copii), compartiment de primiri urgenţe, flotă proprie de ambulanţe şi linii de gardă permanente, inclusiv laborator de analize şi radiologie imagistică medicală de top.

Valorile SANADOR sunt excelenţă, inovaţie, integritate, empatie şi spirit de echipă. Avem misiunea de a îmbunătăţii calitatea vieţii pacienţilor prin acces la cele mai bune tehnologii şi servicii medicale si suport din partea unei echipe de medici dedicaţi şi profesionisti. Dorinţa SANADOR este de a deveni primul loc şi prima opţiune a pacienţilor în materie de servicii medicale. Ne dorim să stabilim un standard înalt în ceea ce înseamnă grija pentru pacient, respect, compasiune şi profesionalism şi să oferim cel mai bun preţ pentru servicii medicale de top.

În prezent, echipa SANADOR numără peste 1800 de angajaţi şi peste 1500 de medici colaboratori, echipă cu o îndelungată experienţă şi de un înalt profesionalism ce au ca unic scop, să claseze SANADOR drept un centru medical de referinţă din Bucureşti ce poate asigură asistenţa medicală completă cu ajutorul tehnologiei ultraperformante pentru diagnosticare şi tratament.
Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 1 Apr. 2024 Expiră 3 Apr. 2024