Publicat 14 Aug 2019 | Reactualizat 24 Aug 2019 | Expiră 13 Sep 2019

Online Shop Manager (F/M)

1 post

Candidatul ideal

Responsabilitati:
• Coordonarea tuturor activitatilor specifice magazinului online;
• Stransa colaborare cu departamentele Vanzari, Achizitii si Logistica (incl. depozitul si firma de curierat);
• Responsabil de atingerea indicatorilor de performanta e-commerce agreati;
• Participare activa in definirea bugetelor si a planului de marketing online;
• Focus pe merchandising, respectiv prezentarea produselor si stimularea vanzarilor prin afisarea si pozitionarea optima a elementelor grafice in site (bannere, widget-uri) precum si optimizarea rezultatelor cautarilor in site (utilizand aplicatiile specializate);
• Implementarea campaniilor online, landing page-uri etc., conform planului de marketing;
• Optimizarea site-ului din punct de vedere SEO (descrieri meta si titluri pagini de categorii, descrieri de produs, internal linking);
• Stransa colaborare in cadrul echipei cu colegii responsabili de Performance Marketing si CRM/Program loialitate clienti;
• Suport pentru colegii din echipa de customer service, logistica si contabilitate;
• Realizarea rapoartelor lunare/bilunare catre departamentul Achizitii si Management;

Profil:
• Pregatire in domeniul economic sau informatic;
• Cunostinte sau pregatire in zona de Marketing/Publicitate reprezinta un avantaj ;
• Experienta in E-Commerce de minim 1-2 ani pe o pozitie similara;
• Experienta de lucru cu instrumente de Analytics (ideal Google Analytics), Photoshop, CMS, Hybris, instrumente de optimizare onsite (content square) si instrumente de planificare si comunicare precum Wrike, Slack, Asana etc;
• Cunostinte de e-mail marketing: planificare, concepere, segmentare, etc;
• Gandirea creativa, flexibilitatea si talentul organizatoric sunt deosebit de importante pentru aceasta pozitie;
• Persoana sociabila, comunicativa si responsabila, care da dovada de spirit de initiativa;
• Limba engleza la nivel avansat (scris si vorbit);
• Limba germana constituie un avantaj;

Oferim:
• Pachet salarial atractiv si alte beneficii;
• Munca intr-o echipa tanara si dinamica;
• Loc de munca sigur intr-o companie internationala de succes

Pe piața românească, DEICHMANN oferă un foarte bun raport preț - calitate , iar vizitatorii și clienții magazinelor noastre se bucură de atenția, amabilitatea și competența personalului nostru.

DEICHMANN România a obținut o creștere de 10,6% a vânzărilor în anul 2018, însemnând o creștere de la 414,4 milioane de lei în 2017 la 458,2 milioane de lei în 2018, compania ocupând în continuare numărul 1 în retailul românesc de încălțăminte. Numărul de perechi de încălțăminte vândute a crescut de la 3,35 milioane la aproape 3,6 milioane de perechi în 2018.

Rețeaua de magazine DEICHMANN a fost extinsă cu nouă magazine în 2018, ajungând la 96 de unități în România la sfârșitul anului. Din anul 2016 compania oferă produsele sale și prin intermediul magazinului online.

Online Shop Manager (F/M)  -  DEICHMANN COMERCIALIZARE INCALTAMINTE S.R.L.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles