Gratis

Online Sales Specialist - birou și remote

KMH COMMERCE & DISTRI S.R.L.

Candidatul Ideal

Căutăm un Specialist în Vânzări Online extrem de motivat pentru a se alătura echipei noastre. Candidatul sau candidata de succes va fi responsabil de gestionarea și optimizarea vânzărilor pe canalul online, precum și de administrarea eficientă a magazinului nostru online, care comercializează produsele Chef Works și Bragard. Brandurile noastre sunt recunoscute în industria HoReCa din România și pe plan internațional, targetul principal fiind restaurantele, cafenelele și hotelurile premium. Ne propunem să ne extindem echipa pentru a crește prezența brandurilor pe piața din România.

Descrierea jobului

Responsabilități
  • Gestionarea și optimizarea vânzărilor pe canalul online, inclusiv identificarea și prospectarea potențialilor clienți, precum și crearea și gestionarea listelor de contacte
  • Administrarea site-ului nostru de comerț electronic (webshop construi cu Gomag), asigurându-vă că produsele sunt încărcate și actualizate în mod corespunzător, gestionând inventarul și procesând comenzile în timp util
  • Dezvoltarea și executarea strategiilor de vânzări online, precum și monitorizarea performanței și raportarea rezultatelor către echipa de conducere
  • Asigurarea unei experiențe de cumpărare online fluidă și plăcută pentru clienți
Cerințe:
  • Experiență în vânzările online și în administrarea site-urilor de comerț electronic
  • Abilități excelente de comunicare în scris și verbal
  • Abilități puternice de organizare și gestionare a timpului
  • Capacitatea de a lucra independent și în echipă
  • Diplomă de licență în Vânzări, Marketing, Administrare de Afaceri sau domeniu similar este un avantaj
  • Experiență administrare webshop Gomag este un avantaj
Beneficii
Dacă sunteți pasionat de vânzări online și aveți abilități excelente de comunicare și organizare, vă încurajăm să aplicați pentru această oportunitate interesantă și cu un potențial mare de creștere. Vă oferim un salar fix și comision din vânzările online.

Suntem distribuitorii exclusivi al brandurilor Chef Works și Bragard în România.

Un brand cu o istorie care începe în anii 1960, Chef Works este lider în industria proiectării, dezvoltării și gestionării echipamentelor și uniformelor pentru personalul restaurantelor și hotelurilor de pe întreg globul.

Bragard este o marcă franceză renumită în industria textilelor profesionale, cu o istorie îndelungată în producția de uniforme și echipamente pentru industria ospitalității și gastronomiei. Produce uniforme destinate sectorului HORECA din 1933.

Publicat 26 Mart. 2024 Reactualizat 23 Apr. 2024 Expiră 25 Apr. 2024