Gratis

ON TRADE BUSINESS DEVELOPER (Consultant Vanzari)

PPD GLOBAL

Candidatul Ideal

- abilitati de comunicare, initiativa, organizare;
- experienta in pozitii similare, FMGC minim 3 ani;
- studii superioare finalizate;
- operare calculator;
- limba engleza si maghiara scris/vorbit nivel mediu;
- carnet conducere categoria B;

Descrierea jobului

Suntem în căutarea unui ON TRADE BUSINESS DEVELOPER (Consultant Vanzari) pentru a se alătura echipei noastre, pe zona Brașov, Harghita și Covasna.

Principalele responsabilități ale rolului includ:
  • Identificarea și monitorizarea sectorului On Trade în zone desemnată.
  • Gestionarea relațiilor cu proprietarii locațiilor din zona alocată.
  • Implementarea cu excelență a contractelor On Trade și a activităților promoționale desemnate.
  • Atingerea obiectivelor pentru toți clienții desemnați.
  • Colectarea și distribuirea internă a tuturor informațiilor de piață relevante.
  • Responsabilitatea pentru contractarea locațiilor On Trade și asigurarea implementării obligațiilor contractuale.
  • Dezvoltarea relațiilor cu clienții cheie la cel mai înalt standard profesional.
  • Implementarea activităților necesare pentru a atinge planurile agreate la cele mai înalte standarde.
  • Monitorizarea și raportarea executării activităților specifice brandurilor în locații, în scopul creșterii vânzărilor.
  • Acoperirea zonei alocate prin segmentare, planificare și execuție de rute, raportare regulată și prospectare continuă pentru atragerea de noi clienți.
Criterii evaluare:
  • Maximizarea vânzărilor și notorietății brandurilor din portofoliul PPD Global în zona alocată.
  • Realizarea constantă a volumului lunar de vânzări și implementarea inițiativelor companiei.
  • Respectarea termenelor limită de raportare și documentare, precum și a rutei zilnice și alocării de timp: 95% teren, 5% rapoarte.
  • Cunoașterea dinamicii pieței și a competiției.

Beneficii:
  • Remunerație competitivă
  • Abonament de sănătate Regina Maria
  • 3 zile concediu medical pe an, fără aduce un certificat medical
  • Programe de dezvoltare sub umbrela PPD Global Academy
  • Portofoliu de top

PPD Global, a member of Photos Photiades Group, is a prominent group of premium beverage distribution companies in Central and Southeastern Europe. The company proudly hosts an impressive portfolio of outstanding consumer brands, curated from all corners of the world and across all major beverage categories. With leading operations in Cyprus, Romania, Croatia and Slovenia, PPD Global has been the trusted home for a quarter century to over 500 employees, 35 partners and 125 renowned brands.

The company is leading the imported premium beverage category in Romania, with 6 brands in the TOP 15 Imported Spirits Brands: J&B, Johnnie Walker, Aperol, Captain Morgan, Sheridan’s and Campari.

PPD Global is the exclusive distributor of Diageo, the world's largest producer of premium beverages, Gruppo Campari, San Pellegrino, and other premium global brands.

We invest in our People!
Being the leader of the imported premium beverages in Romania could only be achieved by investing in the best TEAM.
In order to attract, retain, develop and motivate the best people, the company developed effective multi-level programs for hiring, improving the working environment, training, career path development, evaluation & rewarding.

Please find out more about our company and our portfolio at our website.
Publicat 10 Mai 2024 Reactualizat 24 Mai 2024 Expiră 9 Iun. 2024