Gratis

Ofiter traducator

SERVICIUL DE INFORMATII EXTERNE
5 poziții

Candidatul Ideal

Cerințe:
- studii universitare de licență absolvite (constituie avantaj specializările: științe sociale, limbi străine);
- cunoscător de limba rusă sau arabă la nivel B2 mediu;
- abilități minime de operare PC (ex. pachetul Office) și deschidere pentru însușirea unor abilități tehnice suplimentare;
- rezistență la efort intelectual prelungit și activitate rutinieră.

Descrierea jobului

Responsabilități:
- utilizarea de instrumente/ tehnici specifice pentru identificarea de informații relevante într-un volum mare de date/big data;
- evaluarea informațiilor identificate și traducerea acestora;
- elaborarea de sinteze și analize de complexitate variată pe subiecte de interes național.

Serviciul de Informații Externe (SIE) este instituția de stat specializată în domeniul informațiilor externe privind siguranța națională, apărarea României şi a intereselor sale.
Publicat 18 Mart. 2024 Reactualizat 18 Mart. 2024 Expiră 17 Apr. 2024