Gratis

Ofiter Servicii Numerar

Raiffeisen Bank

Candidatul Ideal

Cunostinte si traininguri necesare pentru indeplinirea jobului:
• Cunostinte PC – avansate ( Microsoft Office, utilitare de tip Query, Power Point)
• Cunostinte solide de lucru cu sisteme Windows
• Cunostinte solide pa aplicatiilor/platformelor de intretinere si monitorizare tehnica a retelei de terminale ATM, POS, MFM, a sistemului de carduri ARKSYS
• Abilitati de gestionare si integrare medii distribuite pe diverse tipuri de tehnologii
• Limba engleza – nivel mediu/avansat

Competente/ Trasaturi de personalitate necesare pentru executia jobului:
  • Atentie la detalii, rigurozitate
  • Responsabiltate in luarea deciziilor
  • Analitic
  • Comunicare eficienta (scris si oral)
  • Gestionarea situatiilor de criza

Descrierea jobului

  • Monitorizeaza in timp real parametrii de functionare ai retelei de ATM si MULTIFUNCTIONALE a bancii.
  • Deschide interventii tehnice si urmareste finalizarea lor in SLA agreat.
  • Parametrizeaza aplicatia specifica de monitorizare tehinca astfel incat sa corespunda cerintelor de business.
  • Urmareste echipamentelor din punct de vedere numerar, se asigura ca sunt transmise comenzi de alimentare
  • Furnizeaza parametrii specifici pentru instalare/dezinstalare ATM si MULTIFUNCTIONALE.
  • Asigura suportul cerut de furnizorul extern pentru mentinerea functionalitatii retelelor.
  • Participa periodic la intalnirile cu furnizorii externi privind functionarea ATM si MULTIFUNCTIONALE.
  • Verifica periodic aplicarea prevederilor contractuale in teritoriu.
  • Monitorizarea contractelor cu furnizorii de servicii pentru ATM/MFM
  • Verifica corectitudinea raportarilor zilnice,saptamanale, lunare, anuale ale furnizorilor de servicii referitoare la disponibilitatea retelei de atm , Experiente anterioare cheie/ critice necesare pentru indeplinirea jobului: Minim 1 an experienta relevanta in domeniu Cunostinte si traininguri necesare pentru indeplinirea jobului: • Cunostinte PC – avansate ( Microsoft Office, utilitare de tip Query, Power Point) • Cunostinte solide de lucru cu sisteme Windows • Cunostinte solide pa aplicatiilor/platformelor de intretinere si monitorizare tehnica a retelei de terminale ATM, POS, MFM, a sistemului de carduri ARKSYS • Abilitati de gestionare si integrare medii distribuite pe diverse tipuri de tehnologii • Limba engleza – nivel mediu/avansat
  • inventarul echipamentelor, gestionarea cauzelelor de intrerupere si nefunctionare a ATM/MFM-urilor. Respectarea angajamentelor contractuale si a KPI -urilor impuse de acestea. Monitorizeaza cantitativ si calitativ nivelul serviciilor prestate de furnizorii externi pe parte de ATM si multifunctionale. Intocmirea, verificarea respectarii si aplicarii procedurilor operationale. Verifica si valideaza indeplinirea anumitor conditii de facturare in vederea platii catre furnizorii externi. Elaboreaza periodic si la cerere rapoarte privind activitatea sistemului de carduri si terminale. Participa in mod direct la proiectele ce implica ATM si MULTIFUNCTIONALE. Asigura la cerere suport informational si de specialitate privind functionarea ATM si MULTIFUNCTIONALE. Asigura si intretine mediul de test pentru ATM si MULTIFUNCTIONALE. Participa la elaborarea procedurilor specifice de lucru.

Echipa Raiffeisen Bank se mandreste cu un istoric de 25 de ani pe piata romaneasca. Privim spre viitor cu proiecte bancare dezvoltate intern pentru a sprijini diferite forme de investiții in economie dar si bunastarea persoanelor rezidentiale.

De asemenea, bankingul digitalizat nu poate fi atins fara consolidarea echipelor de lucru interne dar si prin creearea unui mediu in care dezvoltarea competentelor si a caracterelor sa fie o constanta.

Colaborarea, Responsabilitatea, Învățarea și Proctivitatea sunt valorile noastre, pe care ne bazăm pentru a construi un ecosistem financiar de referință în toate țările unde activăm.

In Romania, suntem o echipă de peste 5000 de profesioniști responsabili. Gândim pe termen lung și promovăm parteneriatul, integritatea, respectul și diversitatea.

Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 20 Mart. 2024 Expiră 19 Apr. 2024