Gratis

Ofiter Raportari ( Economist Banca )

TECHVENTURES BANK SA

Candidatul Ideal

Iti doresti sa lucrezi intr-o organizatie, care te incurajeaza sa te dezvolti profesional?

Atunci …iti oferim o buna oportunitate de a te dezvolta profesional !!!

Candidatul Ideal:
A absolvit o facultate cu profil economic de preferat;
Experiență de minimum 5 ani pe domeniul contabilitate;
Experiență în domeniul financiar-bancar de minimum 3 ani pe aria Raportari;
Capacitate de analiză, atenție la detalii;
Capacitate de lucru în echipă.

Descrierea jobului

Cu ce ne vei ajuta/Ce vei face, in principal:

Intocmeşte raportările financiar-contabile, prudenţiale şi statistice catre BNR si autoritati (FGDB, Statistica, MF, etc);
Contribuie la intocmirea situaţiilor financiare periodice;
Contribuie in procesul de auditare statutara a situatiilor financiare, in relatia cu auditorul extern;

Ar ajuta sa ai la tine spiritul dе echipa, dinamismul, entuziasmul, adaptabilitatea, gandire analitica, creativa, atentie la detalii, abilitatea dе a invata, proactivitatea, plus curajul si ideile indraznete.

TechVentures Bank S.A. este o bancă românească lansată în Decembrie 2020.

Suntem o bancă universală care oferă o gamă completă de servicii bancare, atât pentru clienții persoane fizice, cât și pentru clienții persoane juridice.

Ne dorim să oferim siguranță și continuitate clienților actuali, optimizând în același timp procesele pentru aceștia. Evoluția digitală a băncii și produsele inovative pe care le vom lansa ne vor permite să ajungem la un client care își dorește să îmbunătățească performanțele afacerii cu ajutorul instrumentelor bancare. Vizăm atât persoanele fizice care au afinități digitale, cât și persoanele juridice, de la stat-up-uri până la organizații cu structură complexă, care au tot mai multă nevoie de rapiditatea procesului digital.

Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 21 Apr. 2024