Gratis

Ofiter bancar executare silita

Birou Credite Rapide IFN SA

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta pe o pozitie similara;
  • Cunostinte operare PC (Ms Office, email);
  • Bune cunoştinţe operare Microsoft Excel;
  • Cunostinte operare platforma ExecSoft si Executor IT;
  • Abilitati de relationare si comunicare;
  • Atentie la detalii;
  • Abilitate de organizare;
  • Adaptabilitate/flexibilitate;
  • Capacitatea de a lucra sub presiune si de a respecta deadline-uri.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
  • Identificarea clientilor rau platnici in vederea demararii procedurii de executare silita;
  • Intocmirea dosarului de executare silita, cat si a documentatiei aferente;
  • Transmiterea catre executorii judecatoresti colaboratori a dosarelor de executare silita intocmite;
  • Intocmirea proceselor verbale de predare -primire a dosarelor de executare silita si monitorizarea acestora;
  • Mentine legatura cu executorii judecatoresti colaboratori si ofera informatiile solicitate de acestia, pe toate canalele de comunicare: email, telefonic, corespondenta scrisa;
  • Asignarea in sistemul intern pe fiecare responsabil a dosarelor de executare silita intocmite;
  • Operarea in sistemul intern a corespondentei primite din partea instantelor judecatoresti (Incheieri de incuviintare), cat si din partea executorilor judecatoresti colaboratori (facturi avans cheltuieli, incheieri admitere cerere executare, incheieri incetare executare);
  • Printarea, scanarea si arhivarea documentelor;
  • Intocmirea rapoartelor lunare/saptamanale pentru verificarea actiunilor din sistemul intern;
  • Intocmirea, actualizarea si transmiterea rapoartelor solicitate de superiorul direct.

Beneficii :
  • 4.000 - 4.500 lei – venit net;
  • Bonus lunar/semestrial performanta;
  • Tichete de masa in valoare de 30 lei/tichet;
  • Decontare transport in limita a 150 lei/luna;
  • Abonament medical clinica privata;
  • Sistem de lucru hibrid (partial remote).

Suntem institutie financiar nebancara,sub stricta supraveghere a Bancii Nationale Romane, care ofera credite persoanelor fizice si companiilor.

Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 21 Apr. 2024