Gratis

Office Manager/ Marketing - Vanzari

REDLOTUS OFFSHORE SAILING S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Cautam un nou coleg sau colega pentru biroul ostru din Bucuresti (adresa: Sos Panduri nr 35, Sector 5 - in vecinatatea statiei de metrou Academia Militara).

Candidatul ideal este o persoana motivata, dornica sa invete si sa aplice ceea ce invata, cu bun simt de organizare, cu experienta in utilizarea suitei Office si nu in ultimul rand o persoana serioasa si responsabila, pe care te poti baza atunci cand stabilesti anumite detalii/lucruri.

Descrierea jobului

Noul coleg/colega va fi responsabil de interactiunea cu clientii nostri, ce se inscriu pentru a participa la cursuri de navigatie/alte ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂activitati conexe, in urma carora pot obtine brevetul de conducator de ambarcatiuni de agrement.

Interactiunea va fi in principal prin telefon/ e-mail si eventual in persoana, atunci cand acesti clienti ajung la birou.

Noul coleg/colega va pregati facturi proforme/fiscale pentru clienti si va comunica respectivele documente catre clienti si va organiza grupele de curs/practica in fiecare luna.

Redlotus Offshore Sailing SRL, companie cu capital integral romanesc, fondata din pasiunea celor doi asociati pentru navigatia cu vele.

Povestea scolii de navigatie Redlotus începe la finalul anului 2018 când pasiunea și dorința ne mânau să concurăm în Clasa B a Cupei României și a Campionatului Național de Yahting astfel, s-a născut echipa de regattă Redlotus Sailing Team. Navigăm la bordul velierului Cosa Nostra un Archambault Grand Surprise ce mai participase cu succes, în trecut, în campionatele Franței și Greciei, obținând rezultate notabile.

Visul nostru de a face cunoscut acest mod superb de a petrece timpul liber ne-a împins să realizăm în 2019 primele Expediții – Catamaran Sailing Week. Astfel, am schimbat ritmul de la unul alert specific regattelor, la unul liniștit , de contemplare, la bordul unor catamarane de generație nouă, în minunatele arhipelaguri ale Greciei.

2019 rămâne un an încununat de realizări și astfel devenim broker de ambarcațiuni în charter, afiliat internațional, având acces la peste 9000 de repere în tot bazinul Mediteranean, USA și o parte din Asia. Este un pas firesc, având tot mai multe solicitări din partea celor care ne cunosc de a închiria ambarcațiuni, predominant în Grecia, Croația, precum și Italia, Franța sau Spania. Continuăm să ne implicăm și participam și la evenimente internaționale ale industriei de charter (ICE Viena 2019)

Începutul lui 2020 urează bun venit noului velier ce se alătură flotei REDLOTUS și încununează o nouă realizare reprezentată de acreditarea ANR pentru a furniza cursuri de navigație . Alături de Florin Olteanu și alți 2 instructori cu experiență începem sesiunile de pregătire pentru cei ce doresc sa învețe să navigheze, să cunoască terminologia, reglementările din domeniu și sa obțină brevetul de conducător de nave de agrement categoriile C, D, S, C+D, C+S, C+D+S, precum și cursul de radiocomunicații SRC/LRC.

În anul 2021 mai facem un pas spre a îndemna doritorii să învețe să navigheze și suntem bucuroși sa adăugăm la programul nostru de cursuri – categoria B și categoria A
Publicat 11 Iun. 2024 Reactualizat 9 Iul. 2024 Expiră 11 Iul. 2024