de ani Fără Frică...

Publicat 19 Mar 2008 | Reactualizat 17 Apr 2008 | Expiră 19 Apr 2008

Network & System Administrator

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Tanar, dornic de a invata lucruri noi si de a se implica in proiecte complexe.
Rezistent la stres si disponibil pentru program prelungit in scopul finalizarii task-urilor conform planificarilor.

Descrierea jobului

Job-ul presupune indeplinirea de sarcini tehnice de natura hardware si software, la nivel de NOC si POP.

Angajatul va fi responsabil de:
-Instalarea, cablarea structurata si intretinerea echipamentelor din NOC(servere Linux, switchuri, etc) .
-Supervizarea remote a instalarii de echipamente in POP-uri
-Propunerea si supervizarea remote sau on-site a crearii unor noi POP-uri
-Monitorizarea parametrilor generali de retea si a echipamentelor din NOC si POP prin intermediul sistemelor de monitorizare existente, interventia remote in cazul unei avarii si on-site acolo unde natura echipamentelor nu permite remedierea de catre echipele de teren.
-Propunerea achizitionarii de noi echipamente in scopul cresterii performantei sistemelor existente.

Cunostintele minime implica:
- cunostinte bune de networking (L2-3, SNMP, BGP)
- cunostinte bune de SO Linux
- cunostinte bune de limba engleza scris, si medii vorbit
- carnet conducere

Prezinta un avantaj major:
- cunostinte de administrare echipamente Cisco (Cisco IOS) si certificari Cisco
- cunostinte de programare/scripting (C / bash / perl / PHP / o implementare SQL, de preferat MySQL)
- experienta in cadrul unui ISP

Beneficii:
-Telefon
-Laptop & Internet mobil

Furnizor servicii Internet si operator al serviciilor online i-TV.ro si filebox.ro.

i-TV.ro este primul serviciu romanesc ce pune la dispozitie prin intermediul tehnologiei IPTV un pachet online de peste 60 posturi TV, accesibile prin conexiune fixa sau mobila. Pentru operarea serviciului, receptia, recodingul si streamingul live pentru toate cele 60 posturi se face prin echipamente proprii, sistemul fiind unul din cele mai complexe din Romania alocat operarii unui serviciu online.

Filebox.ro este cel mai accesat serviciu de stocare fisiere online \"Made in RO\", avand 1 milion de vizitatori lunar, un trafic de 600-900mbps in orele de varf, si se situeaza in primele 50 site-uri din Romania, conform trafic.ro

Expirat
Network & System Administrator  -  SYNCO TELECOM SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles