Gratis

Motostivuitorist (m/f/d)

KWS Group

Candidatul Ideal

•Studii aprofundate finalizate sau şcoală profesională
•Nivel suficient de expertiză industrială, cunoştinţe solide în materie de practici de mânuire a stocurilor (de dorit).
•Nivel excelent la Matematică şi Scriere.
•Capacitatea de a utiliza echipamentele şi instrumentele conexe în materie de mânuirea produselor.
•Apt fizic şi capabil să ridice şi să mute pachete şi obiecte grele atunci când acest lucru este necesar.
•Permis de Conducere Categoria B

Descrierea jobului

KWS Semințe S.R.L caută un Stivuitorist (m/f/d) pentru depozitul Fabricii de Seminţe din Brăila. Titularul acestui post trebuie să contribuie la realizarea la timp şi de o manieră adecvată a fluxului de activităţi din depozitul Fabricii de Seminţe, prin mânuirea produselor cu ajutorul maşinăriilor (stivuitoare, cărucioare). Pentru această poziție oferim un contract de muncă nelimitat și cu normă întreagă.

Principalele responsabilități:
- Păstrarea unui flux neted al produselor în interiorul şi în afara depozitului:
- Realizarea sarcinilor de lucru legate de mânuirea produselor în strictă conformitate cu orarul de recepţionare şi expediere furnizat de Directorul de Depozit.
- Realizarea tuturor operaţiunilor legate de încărcarea şi descărcarea produselor, fără niciun fel de întârziere şi cu o mare precizie (în 3 ore de la sosirea camionului), potrivit ordinii şi priorităţii de încărcare.
- Pregătirea produselor pentru a fi expediate, în conformitate cu documentele (listele de colisaj, comenzile de încărcare) şi instrucţiunile
- Mânuirea produselor şi a materiilor prime (preluarea, încărcarea / descărcarea, mutarea în interiorul depozitului şi aranjarea în înteriorul suprafeţei depozitului) în conformitate cu instrucţiunile primite din partea Directorului de Depozit şi în funcţie de tipurile de seminţe hibrid şi termenele de valabilitate, cu grija potrivită pentru a menţine nivelul calitativ şi prevenirea oricărei deteriorări nedorite.
- Utilizarea adecvată şi mentenanţa efectuată la timp a tuturor echipamentelor şi utilajelor din depozit, potrivit instrucţiunilor primite şi cu respectarea tuturor precauţiilor în materie de siguranţă:
- Păstrarea ordinii şi a curăţeniei atât în interiorul depozitului, cât şi pe teritoriul din jur.
- Să se abţină de la folosirea şi initiţierea lucrărilor de înlocuire / reparaţie a echipamentelor şi instrumentelor avariate.
- Participarea la procedurile de inventariere.
- Folosirea instrumentelor şi a utilajelor (stivuitoare, cărucioare) în conformitate cu toate instrucţiunile în materie de siguranţă.

Beneficii:
•Pentru că suntem o companie de familie, suntem ghidați de valori precum apropierea, încrederea reciprocă, viziune pentru viitor și independență, creând astfel o atmosferă de lucru deschisă și pozitivă. Respectarea principiilor etice este o prioritate pentru noi.
•Conform motto-ului nostru "Make yourself grow", dezvoltarea profesională și personală a angajaților noștri este foarte importantă pentru noi.
•De asemenea această poziție include un pachet salarial atractiv și abonament medical

Deveniți parte a poveștii de success KWS și alăturați-vă echipei noastre!
Dacă v-am trezit interesul, vă invităm să aplicați online și să trimiteți toate documentele necesare (scrisoare de intentie, curriculum vitae, certificate relevante).

KWS este una dintre cele mai mari companii la nivel mondial în domeniul selecției plantelor. Având tradiția unei întreprinderi de familie, KWS a operat în mod independent timp de peste 160 de ani. Domeniul de activitate al companiei se axează pe selecția plantelor și pe producerea și vânzarea semințelor de porumb, sfeclă de zahăr, cereale, cartofi, rapiță floarea-soarelui și legume. KWS folosește metode de ultimă generație pentru selecția plantelor. În total 5.700 de angajați reprezintă KWS în peste 70 de țări.
Publicat 28 Febr. 2024 Reactualizat 29 Mart. 2024 Expiră 29 Mart. 2024