Gratis

Montator Ascensoare

KONE ASCENSORUL SA

Candidatul Ideal

Rolul Montatorului de Ascensoare în echipa Operațională este de a efectua o gamă de operațiuni de instalare și pre-testare / testare a echipamentelor pe șantier, conform cerințelor contractuale, politicilor societății și proceselor stabilite de compania KONE.

Montatorul de ascensoare este responsabil nu doar de realizarea tehnică a lucrărilor, ci și de interacțiunea cu reprezentanții clienților pe șantier, cum ar fi șeful de șantier și supervizorul. De asemenea, el colaborează strâns cu supervizorul operațional și managerul de proiect din cadrul echipei interne.

Descrierea jobului

Principalele activitati:
  • Activează sub îndrumarea directă a Supervizorului Operațional
  • Se ocupă de gestionarea procesului de pre-testare/testare a echipamentelor pe ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈șantier prin efectuarea unor activități specifice, inclusiv, dar fără a se limita la: cantar, echilibrare, reglarea ușilor, testarea echipamentelor, etc
  • Este responsabil de realizarea activităților pe șantier în condiții de siguranță, asigurând un nivel superior de calitate și respectând termenele stabilite pentru echipamente, conform metodelor de instalare și testare KONE
  • Este responsabil pentru raportarea progresului lucrărilor pe șantier către Supervizorul Operațional
  • Se asigură că deficiențele sau daunele sunt raportate și că piesele defecte sunt comunicate imediat către Supervizorul Operațional
Abilități de conducere / coordonare de resurse umane
  • Responsabil de informarea regulată a Supervizorului Operațional cu privire la toate informațiile relevante și de menținerea unei comunicări eficiente în echipă
  • Responsabil de familiarizarea cu toate aspectele legate de lifturi și tehnologiile conexe, precum și de participarea la cursurile de instruire propuse
  • Există posibilitatea de a fii numit să instruiască / îndrume persoanele numite de către Supervizorul Operațional
  • Este responsabil pentru raportarea săptămânală, lunară, trimestrială sau ori de câte ori este necesar, în mod precis și punctual, a situației îndeplinirii planului (responsabilități și activități principale, indicatori de performanță) precum și a derulării contractelor
  • Este necesar respectarea programului de lucru și îndeplinirea sarcinilor de serviciu conforme cu fișa postului, în plus față de respectarea și îndeplinirea deciziilor, dispozițiilor și instrucțiunilor scrise sau verbale transmise de conducere (superiorul direct sau N+1), inclusiv prin delegarea de competențe
  • Utilizarea integrală și eficientă a timpului de lucru pentru îndeplinirea sarcinilor de serviciu.

KONE Corporation, este o companie globală cu sediul în Finlanda, specializată în producția și furnizarea de echipamente de transport vertical, cum ar fi ascensoare, scări rulante și uși automate. În România, KONE este prezentă din 2008 și oferă soluții inovatoare și servicii de mentenanță pentru clădiri comerciale și rezidențiale, contribuind la facilitarea mobilității și accesibilității în mediile urbane.
Publicat 21 Mai 2024 Reactualizat 28 Mai 2024 Expiră 20 Iun. 2024