Gratis

Mid Level / Senior PHP Developer

Acqua Development
3 poziții

Candidatul Ideal

  • experienta in dezvoltarea de aplicatii web de minim 2-5 ani pentru Mid Level si peste 5 ani pentru Senior
  • experienta bogata in PHP si SQL (MySQL, PostgreSQL sau SQL Server)
  • intelegere buna a OOP-ului si conceptului de MVC
  • intelegere a conceptelor de front end HTML, CSS si JavaScript
  • experienta in lucrul cu jQuery (sau similar)
  • nice to have (nu sunt conditii obligatorii, dar constituie un avantaj):
    • experienta in lucrul cu serviciile web (REST, SOAP)
    • experienta in lucrul cu MongoDB
    • cunostinte minime de Redis
    • cunostinte minime de Kubernetes
  • cunostinte de git
  • capacitatea de a se exprima in limba engleza (scris si vorbit)
  • abilitatea de a lucra in echipa

Descrierea jobului

Aplicatiile noastre interfateaza servicii web expuse de diversi furnizori de servicii de turism si le prezinta printr-un front-end sau le expune intr-o interfata API normalizata. Pentru asta, vei avea de facut urmatoarele:
  • programare PHP backend in general
  • interfatare servicii web de tip REST/Json si SOAP
  • mici script-uri in JavaScript/jQuery peste HTML-ul ce vine de la departamentul de design
  • lucru cu baza de date MySQL/MongoDB (CRUD si optimizari de indecsi)
  • code debugging si fixing
  • participa la sedintele cu restul echipei pentru a intelege nevoile curente

Lucrul se face de la distanta si pentru comunicare se folosesc tool-uri precum Slack/Discord, Zoom sau Google Meets. Pentru candidatii din Bucuresti este posibil si lucrul la sediul companiei.

Acqua Development este unul dintre principalii furnizori de software dedicat pieței turismului.

Ajutăm agențiile de turism să-și îmbunătățească afacerea prin automatizarea proceselor de rezervări, plăți și solicitări.

De peste 20 de ani, misiunea noastră este de a simplifica și optimiza soluțiile software pentru industria turismului. Oferim clienților noștri oportunitatea de a vinde produse turistice online, astfel încât să își poată gestiona sarcinile zilnice mai rapid și mai eficient. Astăzi, peste 250 de agenții de turism utilizează soluțiile noastre pentru back-office și front-end, iar peste 30 de operatori de turism folosesc soluțiile noastre pentru gestionarea inventarului. Acqua Development a fost înființată în anul 2001 și operează în București, România.

Publicat 12 Mart. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 11 Apr. 2024