Gratis

Merchandiser – diviziile Horeca – Modern Trade

YALCO ROMANIA SRL

Candidatul Ideal

Cerinte:

• Abilitati excelente de comunicare, negociere si vanzare, spirit comercial;
• Experienta in vanzari în segmentul HoReCa, dar si in retele modern trade de tip hypermarket (Carrefour, Auchan, etc) sau DIY (Dedeman, Leroy Merlin, etc) reprezinta un avantaj;
• Spirit antreprenorial, axat pe identificarea oportunitatilor in piata;
• Spirit de initiativa si capacitate de a se incadra in deadline-uri si de a-si atinge obiectivele;
• Aptitudini foarte bune de comunicare verbala si in scris, precum si abilitati de utilizare terminale mobile;
• Studii medii absolvite/studiile superioare reprezinta avantaj;
• Limba engleza nivel mediu constituie in avantaj;
• Permis de conducere categoria B si disponibilitate pentru activitate de teren/deplasari.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:

• Promovarea companiei si produselor companiei clientilor existenti si potentiali, din segmentul HoReCa si modern trade;
• ︁︀​︂︃︃​︇︁​︆︄Dezvoltarea si mentinerea relatiilor comerciale cu persoanele-cheie din locatiile alocate oferind suport pentru a asigura o buna colaborare;
• Plasarea si asigurarea necesarul de marfa la raft si in zonele dedicate promotiilor, în magazinele tip modern trade din portofoliu, conform standardelor si obiectivelor companiei (aprovizionare, ordonare, expunere, verificarea prezentei etichetelor de afisare a preturilor)
• Identificarea si contactarea potentialilor clienti in vederea extinderii portofoliului si exploatarii noilor oportunitati de business;
• Mentinerea unei bune relatii de lucru cu celelalte departamente din cadrul companiei;
• Cunoasterea si respectarea procedurilor interne de lucru si a valorilor companiei;
• Indeplinirea obiectivelor din planul de vanzari.

Vino in echipa YALCO Romania. Te asteapta:

Beneficii:

• Tichete de masa (35 lei/zi);
• Prime de sarbatori – Paste, 8 Martie, 1 Iunie, Craciun;
• Ceai, cafea la birou;
• 5 zile libere pentru propria căsătorie;
• 5 zile libere la nașterea copilului;
• Pret special pentru produsele comercializate de Yalco;
• Ajutor pentru evenimente deosebite;
• Program de lucru 8 ore / 5 zile pe saptamana
• Comision motivant din vanzarile realizate;
• Oportunitati de formare si dezvoltare, adaptate obiectivelor jobului si ambitiilor tale;
• Masina și telefon de serviciu.

Compania Yalco, prezenta de 17 ani pe piata din Romania, creste an de an si dezvolta portofoliul, oferind noi game de produse pentru bricolaj si proiecte DIY, casa si gradina, produse dedicate industriei HoReCa, precum si consultanta specializata pentru a creste confortul clientilor la cel mai inalt nivel.
Misiunea Yalco are in vedere crearea unui parteneriat in care responsabilitatea si seriozitatea sunt valori cheie pentru o relatie de lunga durata, in care fiecare parte implicata are de castigat. Rolul pe care ni-l asumam este de a asigura calitatea si performanta produselor la cele mai inalte standarde, urmarind tendintele actuale ale consumatorilor.
Divizia Bricolaj - Suntem distribuitor oficial pentru brand-uri premium, precum Stanley, Black & Decker, DeWalt, Annovi, Senco, Femi, Felisatti, Bossong, Solter Black & Decker: scule electrice si accesorii pentru mesterit, scule electrice pentru gradinarit, masini de spalat cu presiune, compresoare, aparate electrocasnice, generatoare. DeWALT: Scule electrice si accesorii profesionale. Stanley: Scule de mana profesionale, generatoare.
Diviziile Casa si gradina si Horeca
Distribuim marcile Yalco: Fest: tigai si tavi de cuptor acoperite cu teflon (productie proprie in Grecia); oale inox, accesorii pentru bucatarie, aparate electrocasnice. Ionia: vesela portelan ( Horeca si uz casnic )
Suntem distribuitori oficiali pentru brand-uri premium, precum: Bormioli Rocco (produse din sticla si opal), Leifheit (produse pentru curatenie), Keter (mobilier de gradina), Pasabahce (produse din sticla), Libbey (pahare HoReCa), Cambro (produse servire, bucatarie, depozitare si transport), Sistema (articole pentru bucatarie), Bonna (portelan HoReCa).

Publicat 21 Mai 2024 Reactualizat 11 Iun. 2024 Expiră 20 Iun. 2024