Gratis

MEDICI/PERSONAL IMAGISTICA MEDICALA

MEDIC LINE BUSINESS HEALTH SRL
25 poziții

Candidatul Ideal

Suntem încântați să anunțăm inaugurarea Departamentului de Imagistică Medicală la Clinicile Medic Line, începând cu luna Aprilie. Echipat cu cele mai avansate și moderne echipamente disponibile pe piață, departamentul nostru oferă o gama completă de soluții avansate pentru diagnosticare și monitorizare a sănătății, inclusiv imagistică prin rezonanță magnetică (RMN), tomografie computerizată (CT), radiografie (RX), osteodensitometrie osoasă (DEXA) și mamografie.

Posturi disponibile:
Medic specialist/primar Radiologie-Imagistică medicală:
  • Absolvent al Facultății de Medicină.
  • Certificat de membru și aviz anual valabile.
  • Experiență anterioară în interpretarea imaginilor radiologice și în efectuarea procedurilor de imagistică medicală.
  • Atitudine profesională și etică față de practică medicală.​

Operator/Asistenți Radiologie-Imagistică:
  • Diplomă în domeniul radiologiei, imagisticii medicale sau echivalent.
  • Experiență anterioară relevanță în utilizarea echipamentelor imagistice și a software-urilor este un avantaj.
  • Abilități excelente de comunicare și colaborare.
  • Respectarea eticii profesionale și a confidențialității datelor medicale.
  • Atent la detalii și orientat către rezultate.

Descrierea jobului

  • Interpretarea imaginilor radiologice pentru a diagnostica afecțiunile pacienților.
  • Supervizarea procedurilor de imagistică medicală: radiografii, tomografii computerizate (CT), imagistică prin rezonanță magnetică (RMN), DEXA, mamografii etc.
  • Colaborarea strânsă cu alți medici și personal medical pentru a oferi servicii de calitate pacienților.
  • Asigurarea respectării standardelor și reglementărilor relevante în domeniul radiologiei și al sănătății.
  • Vei pregăti pacientul pentru investigații, atât din punct de vedere fizic, cât și psihic, conform protocoalelor interne.
  • Realizarea investigațiilor medicale: radiografii, tomografii computerizate (CT), imagistică prin rezonanță magnetică (RMN), DEXA, mamografii etc.
  • Asigurarea calității imaginilor și a rapoartelor generate.
  • Cooperarea cu medicii și personalul medical pentru a asigura furnizarea serviciilor de diagnostic precise și eficiente.
  • Întreținerea și calibrarea echipamentului imagistic în vederea funcționarii corecte și sigure.
  • Respectarea standardelor și reglementărilor privind confidențialitatea și securitatea datelor medicale.
Beneficii:
  • Oportunități de dezvoltare profesională și avansare în cadrul organizației.
  • Salariu competitiv: Oferim un pachet salarial competitiv, în concordanță cu experiență și competențele angajaților noștri.
  • Training și dezvoltare profesională: Investim în dezvoltarea continuă a angajaților noștri, oferind acces la traininguri și programe de educație continuă, pentru a-și îmbunătăți abilitățile și cunoștințele în domeniul imagisticii medicale.
  • Mediu de lucru sigur și confortabil: Ne angajăm să asigurăm un mediu de lucru sigur și confortabil, pentru angajații noștri, cu acces la echipamente moderne și tehnologii de ultima generație, pentru a-și desfășura activitățile în condiții optime.

Clinicile Medic Line sunt recunoscute pentru angajamentul lor față de calitatea serviciilor medicale și grijă acordată pacienților. Cu o experiență de peste 15 ani pe piață din România, ne mândrim cu un colectiv de medici profesioniști și personal de înalta calificare.
Cu echipamente moderne de ultima generație, punem la dispoziția medicilor și pacienților noștri o gama variată de servicii medicale performanțe:

  • Endoscopie, Colonoscopie, Bronhoscopie - FUJI: Utilizând echipamentele de înalta calitate de la FUJI, efectuăm investigații endoscopice precise și sigure, asigurând un diagnostic corect și tratament adecvat.
  • Ecografe: Avem la dispoziție ecografe moderne, care permit medicilor noștri să efectueze investigații ultrasonografice detaliate și precise pentru diverse afecțiuni medicale.
  • EMG Natus: Pentru diagnosticarea și evaluarea afecțiunilor neurologice, utilizăm echipamentul EMG Natus, recunoscut pentru precizia și fiabilitatea să.
  • Aparatură baza de recuperare: Oferim o gama completă de echipamente și facilități pentru recuperarea medicală a pacienților, sub supravegherea atentă a personalului nostru specializat.
  • Oxigenoterapie Hiperbară: Pentru tratarea anumitor afecțiuni medicale, oferim terapie cu oxigen hiperbarica, cu ajutorul unor echipamente moderne și în condiții de siguranță.
  • Imagistică Medicală de ultimă generație: Dispunem de echipamente avansate de imagistică medicală, inclusiv RMN, CT, RX, DEXA și Mamografie, pentru diagnosticarea precisă a diferitelor afecțiuni și pentru monitorizarea progresului tratamentului.

La Clinicile Medic Line, investim în tehnologie și infrastructură pentru a asigura cele mai bune condiții de lucru pentru medicii noștri și pentru a oferi pacienților noștri cea mai bună îngrijire medicală posibilă. Suntem dedicați excelenței în domeniul medical și suntem mândri să fim partenerii dumneavoastră în menținerea și îmbunătățirea stării de sănătate.

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 11 Mart. 2024 Expiră 10 Apr. 2024