Gratis

MEDIC VETERINAR

FABRICA DE CARNE MORANDI S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul ideal : serios, muncitor, punctual, implicat, cunostinte in domeniu ,abilitati de comunicare , încrederea în sine, abilitatea de a rămâne calm sub presiune .

Descrierea jobului

- sa examineze sanatatea puilor
- sa le prescrie medicamente
-verifică respectarea regulilor privind circulaţia persoanelor, animalelor şi mijloacelor de transport;
-verifică asigurarea stării de igienă in fermǎ
-monitorizează fişele pentru urmărirea condiţiilor de microclimat-temperatură,umiditate,curenţi de aer,noxe(NH3,CO2) din hale
-asista la depopulare fie ca este rarire sau golirea halelor, verificand ca personalul ce deserveste operatiunea sa respecte masurile de bunastare in sensul de a nu lovi păsările , de a fi dezinfectate lazile de incarcare, de a se incarca păsările cu grija in lazi si lazile in masina de transport ;

Morandi-Com este o firma cu peste 30ani de activitate in cresterea puilor din judetul Vaslui .Ca producător de încredere, Morandi se dedică sănătăţii durabile a consumatorilor, mediului şi companiei
Morandi are rădăcini adânci în spiritul satului românesc. Deţine 6 ferme de creştere a păsărilor în mediul rural, sediile companiilor din grup şi a multor puncte de lucru se află în sate, majoritatea angajaţilor sunt săteni gospodari şi inimoşi. Aşadar, locurile noastre, oamenii şi tradiţiile, împreună cu încărcătura istorică şi spirituală a satului românesc, ne inspiră şi fac parte din identitatea companiei.
Morandi susţine mai multe categorii de activităţi şi domenii, legate în principal de dezvoltarea comunităţii locale în care îşi desfăşoară activitatea, dar şi de ajutorare a copiilor pentru educaţie şi activităţi sportive.
Morandi creşte pui de carne în fermele proprii, pe care îi tranşează şi ambalează în secţia proprie de tranşare.
Publicat 12 Apr. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 12 Mai 2024