Gratis

Medic veterinar

Piatra Vet S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

ABILITĂȚI (Cum ar trebui să fie această persoană):
  • Studii universitare de Medicina Veterinara finalizate (absolvent);
  • Sa iubeasca animalele de companie;
  • Persoana integra, amabila, comunicativa, dinamica;
  • Cunostinte temeinice de medicina interna, urgente si de laborator;
  • Dispus/a pentru sacrificii si dedicare cauzei noastre (Servicii Veterinare NON STOP).

Descrierea jobului

SARCINI (Ce trebuie sa facă?):
  • Triaj cazuistica;
  • Preluare apeluri telefonice (programari, comunicare clienti, etc);
  • Se ocupă de monitorizarea animalelor internate: îngrijire, tratament, etc;
  • Consultatii generale, vaccinari, deparazitari, analize de laborator (biochimie, hematologie, coproparazitologic, teste rapide), Imagistica (Radiografie, Ecografie);
  • Consultatii speciale si urgente, chirurgie tesuturi moi (in functie de abilitati si experienta);
  • Gestionare activitate din pet shop, farmacie, stocuri, comenzi.

Ce oferim?
  • Pachet salarial atractiv, corelat cu experiența și gradul de implicare în adaptare și perfecționare continuă (specializări).
  • Mediul de munca atractiv cu o echipă tânăra și dinamică;
  • Clinică cu facilități și dotări la standardele actuale: analize sange (biochimie, hematologie, electroliti, gaze, hormoni - T4, Progesteron, SDMA, SAA, CPR, Lipaza, teste coagulare), radiologie, ecografie, monitorizare ATI, oftalmologie (teste specifice, tono pen), chirurgie generală și specială.
  • Oferim posibilitate de externship/internship/(acomodare) (3 luni) pentru persoanele care nu au experienta clinica dar totusi sunt dornici sa invete.

Cabinet Veterinar situat in Piatra Neamt cu servicii medicale disponibile NON - STOP, 24/7:

  • Urgente Veterinare: traumatologie, chirurgie, ATI, oxigenoterapie; transfuzii sange;
  • Medicina Interna;
  • Oftalmologie,
  • Imagistica: Ecografie, Radiologie;
  • Laborator de analize: biochimie sangvina, electroliti, hematologie, teste hormonale (progesteron, T4), SDMA, Teste de coagulare (PT, APTT), teste rapide, analize urina.
  • Chirurgie generala si speciala.
Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 26 Mart. 2024 Expiră 25 Apr. 2024