Gratis

Medic specialist / rezident nefrolog

FRESENIUS NEPHROCARE ROMANIA
3 poziții

Candidatul Ideal

- Medic specialist/rezident nefrolog
- Bune cunostinte de limba engleza
- Operare PC, Pachet Microsoft Office
- Disponibilitate de deplasare
- Flexibilitate
- Bune abilitati de comunicare

Descrierea jobului

- Examinarea clinica a pacientilor si tratarea acestora la cele mai inalte standarde
- Efectuarea de prescriptii medicale si recomandari specifice
- Prescrierea si urmarirea regimului igienico-dietetic al pacientilor, contribuind la educatia sanitara a acestuia
- Monitorizare lunara e eficientei tratamentului de substitutie a functiei renale

Avantajele carierei in cadrul companiei noastre includ:
• Apartenenta la echipa Fresenius Nephrocare, parte din grupul Fresenius Medical Care – lider mondial in furnizarea de produse si servicii pentru persoanele cu insuficienta renala cronica
• Sustinere in dezvoltarea profesionala.
• Pachet salarial atractiv, pachet de relocare.
Publicat 12 Mart. 2024 Reactualizat 12 Mart. 2024 Expiră 11 Apr. 2024