Gratis

Medic specialist medicina fizica si reabilitare medicala

COMANDOR IMPEX
2 poziții

Candidatul Ideal

Centrul de Refacere si Recuperare Medicala FIZIOLIFE - JUDETUL VRANCEA cauta pentru anagajare cu contract individual de munca full time sau parte time( sau alta forma de colaborare : PFA, SC, C.I) Medic specialist/primar in specializarea MEDICINA FIZICA SI DE REABILITARE , care sa indeplineasca conditiile pentru a intra in contract cu casa de sanatate.
Certificat de membru al Colegiului Medicilor din Romania,
Certificat de medic specialist/primar in specializarea Medicina fizica si de reabilitare
Aviz de libera practica plus asigurare de malpraxis valabile.

NOTA: Angajam si medici rezidenti, in afara contractului cu casa de sanatate, care dovedesc deschiderea spre pacient si dorinta de perfectionare in domeniu

Descrierea jobului

Cunostinţe si deprinderi:
-cunoaşterea managementului ingrijirii pacientului;
-cunostinte operare P.C.

Cerinţe aptitudinale:
-aptitudini generale de învăţare;
-aptitudini de comunicare, planificare si organizare a activităţilor;
-atenţie selectiva, concentrata si distributiva, spirit de observaţie;
-capacitatea de analiza, clasificare şi înregistrare a manifestărilor funcţionale, reacţiilor şi progreselor pacientului;
-comunicare eficientă prin participare, ascultare, abilitate de a accepta şi respecta colaborarea
-capacitate de coordonare, planificare si organizare;

Cerinte comportamentale
-capacităţi persuasive;
-instituirea relaţiilor terapeutice cu pacientul;
-capacitate de management al stresului, efortului fizic prelungit;
-capacitate de adaptare la situaţii de urgenţă ;
-necesitatea de adaptare pentru munca în echipă, atenţie şi concentrare distributivă;
-instituirea actului decizional propriu;
-discreţie, corectitudine, compasiune, vocabular adecvat si nivel ridicat de intelegere al pacientului;
- susţinerea calităţii totale în actul de îngrijire şi tratament al pacienţilor.
-spirit de echipa ,solidaritate profesională;
-comportament etic/integritate;

Tipul locului de muncă: Cu normă întreagă, Timp parțial, Perioadă nedeterminată

Salariu net : de la 9000 RON până la 15.000 RON / lună, in functie de experienta si competente.
Pentru relocare punem la dispozitie apartament cu 2 camere complet mobilat si utilat .
Oferim un pachet salarial format din venit fix lunar la care se adauga tichete de masa, bonusuri de performanta ,prime de sarbatori, prima aniversara si prima de loialitate .

Centru de refacere si recuperare medicala FIZIOLIFE - Campineanca este singur furnizor privat de servicii de recuperare din judetul Vrancea si dispune de dotari de top, aparatura de ultima generatie : combine de l;a Chatanoga , TECAR, Shocweave, masa de elongatii TRITON, laser de mare putere, stimulare magnetica de mare putere SALUS PRO,bai galvanice, aparat de drenaj limfatic , Crioterapie,dus subacval s.a.Punctul forte al clinicii este bazinul cu apa sarata de la Sarata Monteoru cu beneficii terapeutice cunuscute , precum si camera de salina cu sare de Turda si Himalaya .
Sala de kinetoterapie este foarte spatioasa si dotata cu accesoriile necesare pentru livrararea unui serviciu de calitate de catre cei 6 kinetoterapeuti sc studii de specialitate , master si alte cursuri. Acestora li se alatura asitentii bfkt, asistentii generalisti,maseorii, receptioniste si o echipa de medici specialisti in recuperare medicala,reumatologie,ortopedie, cardiologie .
Publicat 4 Apr. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 4 Mai 2024