Gratis

MEDIC MEDICINA GENERALA / MEDIC SPECIALIST MEDICINA MUNCII

Clinica Polisano

Candidatul Ideal

- Medic cu specialitatea in medicina muncii/ medicina generala;
- Certificat de membru cu drept de libera practica;
- Flexibilitate si abilitate de a actiona sub tensiune;
- Minimum 1 an experienta in spital sau cabinet medical;
- Domiciliu sau disponibilitate de relocare in Sibiu.

Descrierea jobului

- Efectueaza controale medicale periodice / de angajare pe teren sau la sediul firmelor client ;
- Efectueaza examene clinice si investigatii paraclinice;
- Completeaza dosarele medicale ale angajatilor conform legislatiei in vigoare ;
- Acorda tratament si urmareste evolutia pacientilor;
- Acorda asistenta medicala preventiva pentru boli profesionale si pentru bolile transmisibile;
- Urmareste conditiile de munca si expunerea profesionala;
- Vizeaza concedii medicale;
- Raspunde de calitatea serviciilor medicale oferite ;
- Respecta confidentialitatea informatiilor de la locul de munca;

Clinica Polisano este unul dintre cele mai mari grupuri de companii cu activitate in industria serviciilor medicale private din Romania, acoperind majoritatea segmentelor de profil - clinici multispecializate, laboatoare pentru analize, centre de fertilitate, primul spital privat din Romania.

Cu sediul central la Sibiu si o prezenta puternica in Bucuresti, succesul Clinicii Polisano a fost demonstrat continuu in cei 20 ani de activitate pe piata serviciilor medicale private, fiind asigurat de calitatea ireprosabila a personalului medical, de tehnologia de ultima generatie cu care sunt dotate clinicile si de grija permanenta pentru siguranta si confortul celor care apeleaza la serviciile noastre.

Companie cu capital integral romanesc, Clinica Polisano a jucat permanent un rol de deschizator de drumuri in domeniul serviciilor medicale private, momentele importante din istoria companiei fiind puncte de reper pentru piata romaneasca in ansamblul ei.
Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 21 Apr. 2024 Expiră 21 Apr. 2024