Gratis

Medic dentist pentru analiza si interpretare CT

S.C. YTS DENTAL VIEW S.R.L.

Candidatul Ideal

- Studii de specialitate - Facultate de medicină dentara;
- Bune capacităţi de organizare şi promptitudine în realizarea sarcinilor de serviciu;
- Atitudine pozitivă, responsabilitate şi seriozitate;
- Profesionalism şi implicare pe termen lung;
- Abilităţi de comunicare şi relaţionare cu pacienţii;
- Adaptabilitate la lucrul în echipă;
- Nivel mediu de operare PC;
- Limba engleză nivel mediu

Descrierea jobului

- Efectuează în softuri de specialitate, analiza tomografiilor dentare la recomandarea medicului (masurători, simulare implanturi, evidențiere patologie, etc.)
- Verificarea ︁︀​︂︃︃​︁︂︁​︆︄investigatiilor radiologice sau de imagistica, efectuarea de masuratori si simulari de implant;
- Intocmirea dosarului ortodontic;
- Efectuarea scanarilor si elaborarea de proiecte de realizare a ghidurilor chirurgicale.

YTS Dental SRL a inceput activitatea in Romania din anul 2006 ajungand unul din principalii importatori si distribuitori de produse stomatologice destinate medicilor implantologi din tara.

Distribuitor unic in Romania al sistemului de impanturi dentare PALTOP si pentru produsele stomatologice ale brandurilor cu renume : CURASAN, FLOW, DENTALICA, YTS Dental este partenerul de incredere al specialistilor din domeniul stomatologic avand o experienta de peste 12 ani in domeniul stomatologic.

Cultivam calitatea, oferind solutii adecvate problemelor cu care se confrunta clientii, prin comunicare deschisa, incurajand relatiile de colaborare. Viziunea grupului YTS este aceea de a deveni furnizorul principal, pentru cei mai buni medici stomatologi din Romania, oferind servicii si produse de calitate superioara.

YTS-Dental View este prima si cea mai mare retea de centre de imagistica dentara digitala din Romania, avand servicii si echipamente ce raspund celor mai inalte standarde. Pe langa aparatura ultramoderna de care dispun, la clinicile YTS-Dental View lucreaza o echipa de profesionisti orientata spre confortul pacientilor si satisfactia medicilor si clinicilor partenere. Reteaua YTS-Dental View cuprinde 9 centre - Aviatorilor, Crangasi, Colentina, Gorjului, Lujerului, Piata Sudului, Piata Muncii si Progresului, la care atat medicii, cat si pacientii pot beneficia de o gama completa de servicii de imagistic (tomografie dentara, radiografii, scanari intra-orale etc)
Publicat 24 Mai 2024 Reactualizat 24 Mai 2024 Expiră 23 Iun. 2024