Publicat 13 Iun 2019 | Expiră 14 Iul 2019

MEDIC ALERGOLOG

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Medic specialist/primar Alergologie
• Posibilitatea de a intra in contract cu CASMB;
• Atitudine pozitiva, proactiva fata de pacienti si colegi;
• Abilitati de comunicare, organizare, planificare a activitatii;
• Dispus sa lucreze in echipa;
• Cunostinte medii de operare PC (Word, Excel, Internet).

Descrierea jobului

Efectueaza consultatii, proceduri, tratamente si prescriptii in conformitate cu pregatirea medicala, competentele si specializarile pe care le are;
• Examineaza pacientii folosind toate resursele necesare stabilirii unui diagnostic corect in conformitate cu ghidurile clinice;
• Cunoaste echipamentele medicale pe care le foloseste sau recomanda;
• Finalizeaza cazurile, urmarind traseul pacientilor la alti specialisti pana se stabileste diagnosticul, sa asigure continuitatea actului medical;
• Este responsabil de educatia medicala a pacientului, oferindu-i acestuia informatii despre afectiunea de care sufera, evolutie, riscuri, plan de tratament;
• Interpreteaza rezultatele investigatiilor medicale in limita competentelor detinute.

Cu o mare varietate de specialitati medicale si laborator de analize medicale, ne dorim ca fiecare pacient sa fie tratat corespuzator, atat medical, cat si personal.

Expirat
MEDIC ALERGOLOG  -  C&G Dynamic Serv SRL