Gratis

Mechanical Design Engineer - CAD

SCHAEFER TECHNOLOGIES S.R.L.

Candidatul Ideal

Experiență tehnică relevantă ca Inginer Proiectant sau Desenator după caz.
Utilizare avansată a softurilor specifice de proiectare: Solidworks, Catia, Etc.

·Experiență în proiectare 2D.
·Experiență în modelarea și proiectare 3D.
·Bune cunoștințe de desen tehnic, toleranțe și control dimensional.
·Bune cunoștințe tehnice legate de procesele și tehnologiile de prelucrare din așchiere și strunjire, precum și a materialelor.
·Cunoștințe generale de utilizare PC și a instrumentelor Microsoft Office.
-Permis Cat.B reprezintă un avantaj.
-Cunoașterea limbii engleze ( limba maghiară reprezintă un avantaj).

Descrierea jobului

Realizează activității de proiectare asistata de calculator, proiectare 2D, 3D a fixturilor fabricate pe baza cerințelor clienților și a capacităților tehnice.
Menținerea legăturii cu beneficiarul final legat de designul fixturilor începând cu faza de proiectare, continuând cu faza de testare până la livrarea totală a comenzii.
Oferirea de informații tehnice si suport necesar către departamentul de producție pe parcursul derulării proiectului.
Detaliază modele (desene de execuție, subansamblu, ansamblu) cu ajutorul aplicațiilor de tip CAD.
Folosește schițele tehnice pentru a redacta si interpreta documentația tehnica de realizare a produselor.
Stabilește standardele care trebuie respectate în fazele de execuție si asamblare.
Urmărește modul de execuție si montaj al echipamentelor proiectate.
Asigura asistență la fabricație pentru produsele proiectate.
Propune masuri pentru îmbunătățirea fiabilității produselor proiectate.
Responsabilitate, seriozitate, bune abilități de comunicare.
Disponibilitate pentru deplasări la clienți în țară și în străinătate.

Schaefer Technologies vine în întâmpinarea companiilor din industria electronică cu tooluri dedicate pentru procesul tehnologic, de la faza de design la fabricarea acestora.

Obiectivul principal este de a oferi servicii profesionale firmelor din industria electronică cu tool-uri de calitate care se potrivesc perfect aplicației pentru care au fost proiectate.

Domeniile de activitate acoperite și varietatea tool-urilor dedicate, calitatea și designul profesional sunt principalele puncte forte ale Schaefer Technologies, cu care venim în întâmpinarea clienților noștri.

Ne aflăm într-o continuă expansiune și odată cu creșterea numărului de proiecte suntem în căutare de un coleg nou pe partea design tehnic.

Dacă sunteți familiarizat cu domeniul prelucrărilor prin așchiere și strunjire, desen tehnic, toleranțe și control dimensional, proiectare 2D și 3D și aveți o atenție sporită la detalii atunci puteți aplica pentru postul de Mechanical Design Engineer - CAD

Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024