Gratis

Mecanic utilaje

SC Rondocarton SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Mecanic intretinere utilaje productie in Apahida, judetul Cluj

Ne marim echipa, si suntem in cautarea unui coleg cu:
  • Studii profesionale sau liceu tehnic finalizat, cu profil electrotehnic sau mecanic;
  • Experienta pe un post similar minim 2 ani;
  • Abilitati bune de comunicare;
  • Deschidere spre munca in echipa;
  • Simt de raspundere ridicat, punctual si implicat;
  • Disponibil pentru munca in trei schimburi.

Descrierea jobului

Responabilitatile principale sunt:
  • Verifica si asigura intretinerea periodica a masinilor si utilajelor;
  • Verifica starea de functionare a utilajelor si a instalatiilor cu scopul de a depista eventualele defectiuni;
  • Identifica si analizeaza natura defectiunilor aparute si cauzele care le-au generat;
  • Efectueaza lucrari de reparatii la timp si de calitate, la utilajele care se defecteaza;
  • Efectueaza interventii in vederea restabilirii functionarii in parametrii stabiliti ai instalatiilor si utilajelor in cazul unor defectiuni accidentale;
  • Verifica zilnic buna functionare a compresorului;
  • Verifica zilnic starea pompelor si sistemul de stingere a incediilor;
  • Verifica stocul de piese de schimb si anunta necesarul;
Beneficiile oferite sunt:
  • Tichete de masa de 40 de lei;
  • Transport asigurat/decontat;
  • Prima de performanta lunara;
  • Al 13-lea salar;
  • Tichete cadou si bonusuri de Craciun si de Paste;
  • Asigurare de sanatate 400 euro/an;
  • Pensie facultativa 400 euro/an;
  • Bonus de fidelitate;
  • Vouchere de vacanta in valoare de 1500 lei/an;
  • Bonus de recomandare;
  • Tichete cadou de 1 Iunie si in Decembrie pentru copiii minori ai angajatilor;
  • Zile de concediu de odihna suplimentare in functie de vechimea in companie.

Grupul Rondo Ganahl este un grup Austriac care isi are radacinile în 1797. Afacerea de baza este fabricarea / colectarea hartiei si producerea de ambalaje din carton ondulat.
Cu cele mai moderne utilaje se produc ambalaje de cea mai inalta calitate, stabilindu-se noi standarde in industria cartonului ondulat si oferind clientilor produse fabricate cu precizie si imprimate in mod impecabil.
Rondo Offset, un principal furnizor de ambalaje tiparite offset din hartie si carton duplex/triplex, a fost achizitionata in decursul anului 2019 de catre grupul Rondo Ganahl prin subsidiara sa din Romania, Rondocarton.
Prin aceasta achizitie, Rondocarton intentioneaza sa-si intareasca si sa-si extinda portofoliul, consolidand si mai mult pozitia de unic partener de solutii de ambalat pentru clientii sai.

Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 20 Apr. 2024 Expiră 20 Apr. 2024