Gratis

Mecanic / Reglor Utilaje Fabrica Mase Plastice

ERD PLASTIC PRODUCTION SRL

Candidatul Ideal

Studii medii profil tehnic;
Experienta in industria de mase plastice, pe un post asemanator – minim 1 an;
Persoana organizata, comunicativa, dinamica;
Capacitate de munca in echipa;
Reactie rapida la schimbare.
Persoana organizata si bun organizator;
Orientat spre rezultate;

Descrierea jobului

Montarea, demontarea matrițelor și asigurarea protecției și integrității acestora;
Reglarea parametrilor utilajelor conform fișelor de reglaj;
Asigurarea bunei funcționalități a aparatelor periferice mașinilor;
Pregatirea materiei prime si intretinerea procesului tehnologic (alimentare linie)
Verificarea și supravegherea în timpul funcționării a elementelor de siguranță a mașinii și a aparatelor auxiliare (periferice);
Păstrarea în condiții optime de funcționare a mașinilor;
Respectarea planului de lucru (planning) conform cu organizarea producției în secția de productie mase plastice;
Colaborarea în permanență cu serviciul de control al calității, operatorii și logistica secției, intervenția în timp util asupra procesului de productie pentru remedieri ori de cate ori este sesizat de către aceștia;
Analiza cauzelor dereglărilor, informarea și colaborarea cu departamentul de calitate și , luarea tuturor măsurilor ce se impun inclusiv schimbarea parametrilor și justificarea acestora în documentele aferente conform instrucțiunilor de lucru;
Sesizarea eventualelor defecte apărute în funcționarea utilajelor sau a aparatelor periferice mașinii precum și realizarea reparațiilor de urgență în cel mai scurt timp cu putință sau înștiințarea departamentului de întreținere matrite si sau masini despre apariția acestora;
Urmărirea și luarea măsurilor de blocare a produsului neconform;
Urmarirea mentenanței matrițelor, utilajelor precum și a periferiilor acestora conforme cu planurile de mentenanță din cadrul departamentului;
Respectarea standardelor de calitate si completarea documentatiei interne

Salariul este negociabil in functie de experienta.
Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024