Gratis

Mecanic - Michelin, Zalau

Michelin Romania

Candidatul Ideal

Ai o calificare de mecanic sau electromecanic?
Ai mai lucrat în domeniul industrial sau tehnic și ai o experiență anterioară în întreținerea echipamentelor dintr-o uzină?
Ai cunoștințe de bază de pneumatică/hidraulică?
Ai disponibilitatea de a lucra în 3 schimburi, după un program care presupune uneori lucrul sâmbata sau duminica?
Ești o persoană riguroasă, responsabilă, cu ințiativă și spirit de echipă?

Dacă ai răspuns afirmativ întrebărilor de mai sus și găsești interesantă această oportunitate profesională, te rugăm să aplici la acest post.

Descrierea jobului

Misiunea ta în acest post:
Să asiguri buna funcționare din punct de vedere mecanic a utilajelor/echipamentelor din perimetrul alocat, respectând metodele de lucru și regulile de securitatea muncii.

Responsabilități

- Intervenții în depanarea utilajelor/echipamentelor, înlocuirea componentelor defecte și readucerea ehipamentului defect în stare de funcționare;
- Implicarea în realizarea programelor de întreținere preventivă;
- Întocmirea diferitelor rapoarte;
- Informări privind starea utilajelor;
- Colaborări strânse cu colegii din producție pentru menținerea utilajelor/echipamentelor în stare de funcționare.

Beneficii

Primă de performanță lunară;
Tichete de masă și subvenție pentru masa de prânz;
Deducerea parțială a costurilor de vacanță și de transport;
Spor de vechime în companie, de noapte, de weekend și sărbători legale etc;
Asigurare medicală privată;
Asigurare de viață;
Salariu competitiv (bazat pe performanță), prime fixe, ajutoare și bonusuri stabilite prin CCM;
Stabilitate și dezvoltare profesională.

Michelin, the leading tire company, is dedicated to sustainably improving the mobility of goods and people by manufacturing and marketing tires and services for every type of vehicle, including airplanes, automobiles, bicycles/motorcycles, earthmovers, farm equipment and trucks. It also offers digital mobility support services and publishes travel guides, hotel and restaurant guides, maps and road atlases. Headquartered in Clermont-Ferrand, France, Michelin is present in more than 170 countries, has 111,200 employees and operates 67 production plants in 17 different countries. Michelin has a Technology Center in charge of research and development, with operations in Europe, North America and Asia. In short, whether you look at our mission, our products or our people, Michelin is a company that truly helps you to move forward... Visit our website to discover more about us www.michelin.com

Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 29 Apr. 2024 Expiră 1 Mai 2024