Gratis

Mecanic intretinere

DANONE ROMANIA

Candidatul Ideal

Cum ne-am dori să fie viitorul nostru coleg:
  • Studii medii, profilul tehnic prezintă un avantaj;
  • Persoană organizată, capabilă de a reacționa rapid în situații critice;
  • Persoană dinamică, cu bune abilități de comunicare și relaționare;
  • Experienta profesionala in zona de mecanic utilaje industriale, productie;
  • Cunoștințe de nivel minim pentru limba engleză constituie un avantaj;

Te așteptăm în echipa noastră!

Descrierea jobului

Principalele responsabilități sunt următoarele:
  • Participă și răspunde de efectuarea activităților de întreținere și reparații din punct de vedere mecanic și pneumatic, în conformitate cu standardele tehnice, de calitate și de prescripțiile din documentația tehnică a utilajelor și echipamentelor tehnice din Proces/Ambalare;
  • Efectuează intervențiile pentru întreținerea preventivă a echipamentelor tehnice, testează functionarea echipamentelor după intervenții;
  • Efectuează intervențiile pentru întreținerea corectivă a echipamentelor tehnice, testează funcționarea echipamentelor după intervenții;
  • În caz de incident, asigură depanarea totală sau parțială a echipamentului, cu scopul remedierii rapide a mașinilor urmând să elimine, prin măsuri corective, soluțiile provizorii adoptate;
  • În caz de punere în funcțiune a echipamentelor noi, participă la montarea acestora, la elaborarea procedurilor de întreținere și la construirea și derularea programelor de instruire organizate în cadrul departamentului;
Beneficii:
  • Program de lucru în schimburi (Schimbul 1, 2, 3);
  • Spor de weekend, spor de noapte
  • Asigurare medicala
  • Transport inclus pe rute fixe;
  • Tichete de masă;
  • Contract de muncă determinat pe perioada de 1 an cu posibilitatea de transformare in contract nedeterminat

Our objective is to bring Health through food and beverages to the greatest amount of people. OPENNESS, PROXIMITY, HUMANISM AND ENTHUSIASM - our core values guide what we do throughout the world. They provide the basis for our management decisions and they are expressed in the attention we pay to the health of our consumers, to the quality and taste of our products and to the environment and society as a whole. DANONE Group brings together employees from many different cultures and backgrounds, each and every one subscribing to common values. We are constantly striving for innovation and we encourage the expression of talent by showing confidence in our people and giving them autonomy. DANONE Group is present in 120 countries around the world and has over 88.000 employees. Its major brands are: Danone, Actimel, Activia, Evian, Danonino, Wahaha, Aqua , Vitalinea, Volvic, Milupa, Nutricia, Nutilis . It is No. 1 worldwide for fresh dairy products and bottled water (by volume) and No. 2 worldwide in Baby food and Clinical Nutrition. Present in Romania since 1997, DANONE Romania is the leader on the fresh dairy products market; has one Fresh Dairy Plant in Bucharest and around 700 employees in all functions, all over the country.

Since its founding, Danone Romania has demonstrated an ongoing commitment to people and to fair employment practices. Danone Romania believes that the diverse work force helps the company realize its full potential. Recognizing and developing the talents of each individual brings new ideas to Danone Romania.

Danone Romania does not discriminate against any employee or applicant for employment because of race, creed, color, religion, gender, sexual orientation, gender identity/expression, national origin, disability, age, or covered veteran status. It is also Danone Romania's policy to comply with all applicable national and local laws pertaining to nondiscrimination and equal opportunity.

Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 18 Apr. 2024 Expiră 20 Apr. 2024