Gratis

Mecanic auto - Sect. 6

AUTOITALIA IMPEX

Candidatul Ideal

Pachet salarial motivant oferit mereu la timp - parte fixa plus bonusuri de performanta in functie de activitatea desfasurata
- pachet salarial motivant;
-bonuri de masa in valoare de 25 ron/zi lcurata (impozabil).
- asigurarea training pentru toata gama de produse ;
- abonament medical la o companie de sanatate privata;
-service incalzit/racit in functie de anotimp;
- mediu de lucru armonios;
- incurajarea permanenta pentru dezvoltarea profesionala.

Educatie si expunere:
Studii medii tehnice de profil,
Experienta intr-o pozitie similara de minim 3 ani

Cunostinte, abilitati specifice:
Cunostiinte de mecanica si electrica cel putin la un nivel mediu
Utilizarea aplicatiei de pontaj
Respectarea metodologiei de lucru, respectarea termenelor stabilite
Orientarea catre client
Cunoasterea produsului

Cunostinte, abilitati generale:
Spirit de echipa
Rigoare
Atentie
Eficienta
Corectitudine
Permis de conducere categ. B;

Descrierea jobului

In ceea ce priveste desfasusarea lucrarilor alocate:
Preia in custodie autovehiculul;
Pozitioneaza husele de protectie ale autovehiculului (daca acest lucru nu a fost deja facut) ;
Solicita, sub responsabilitatea Sefului de Atelier, piesele de schimb necesare conform comenzii de lucru, Departamentului Piese de Schimb;
Pregateste locul de munca (SDV-uri, utilaje, echipamente);
Anterior efectuarii interventiilor solicitate, realizeaza si completeaza “Fisa Control Tehnic” fiind direct responsabil de conformitatea realizarii controalelor si conformitatea completarii fisei si comunica Sefului de Atelier eventualele lucrari suplimentare constate ;
Indeplineste sarcinile conform solicitarilor din contractul de reparatie;
Identifica lucrarile suplimentare, neconformitatile si le comunica Sefului de Atelier consemnandu-le de asemenea, in contractul de reparatie ;
Informeaza Seful de Atelier privind orice incident susceptibil a provoca o intarziere in livrarea masinii;
In ceea ce priveste aplicarea procedurilor:
Respectarea indicatiilor si a timpului de interventie stabilit de catre Seful de Atelier ;

Stapaneste diferitele tehnici de reparatie si utilizeaza documentatia, respectand sistematic metodele de reparatie ale Constructorului ;

Cauta informatii in documentatia tehnica disponibila ;
Cunoaste utilizarea echipamentelor din atelier si a echipamentului de dignosticare ;
Isi insuseste cunostintele si informatiile dobandite in timpul cursurilor de formare ;

Cu un total de 6 mărci în portofoliu, Auto Italia va avea reputaţia de a fi importatorul de autovehicule din România cu cea mai amplă reprezentare, ale cărui produse și servicii acoperă toate segmentele pieței și toate cerințele clienților. Totodată, Auto Italia se angajează în dezvoltarea relațiilor de succes cu angajații, furnizorii și partenerii său. Succesul lor întăreşte, totodată, și succesul Auto Italia

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 11 Mart. 2024 Expiră 10 Apr. 2024