Gratis

Mecanic Atelier Motoare Caterpillar

Bergerat Monnoyeur

Candidatul Ideal

Bergerat Monnoyeur, dealerul Caterpillar angajează pentru atelierul din Mogoșoaia mecanic atelier.

Condiții de ocupare
  • Studii medii tehnice (electromecanică, mecanică agricolă, mecanică auto, mecanică industrială).
  • Experiență de minim 2 ani pe un post similar constituie un avantaj.
  • Constituie un avantaj experiența în domeniul utilajelor de construcții, industriale sau agricole, al autovehiculelor și în următoarele activități: service, mecanizare, lucrul cu documentația tehnică.
  • Bune cunoștințe de mecanică, electricitate și electronică.
  • Cunoștințe medii de limbă engleză, se lucrează cu documentație tehnică în format electronic.
  • Cunoștințe medii operare PC (MS Office, Internet, Excell).

Profil candidat
  • Dorința și capacitatea de a învăța.
  • Seriozitate și corectitudine profesională, punctualitate.
  • Dinamism, atent la detalii.
  • Perseverență în îndeplinirea obiectivelor.
  • Disponibilitate pentru lucrul în echipă.

Descrierea jobului

Descriere job și responsabilități
  • Efectuează, în atelier, activități de reparare, revizie și întreținere a motoarelor și generatoarelor Caterpillar din toată gama (din punct de vedere mecanic și electric)
  • Utilizează documentația tehnică uzuală pusă la dispoziție: materiale de specialitate, manuale, documentație electronică, cursuri online.
  • Ocazional, operează utilaje de ridicat și transportat și deplasează motoare și componente.
  • Întocmește lista de piese de schimb necesare pentru reparația încredințată.
  • Întocmește documentația și raportările necesare.
  • Informează superiorul ierarhic cu privire la evoluția intervențiilor și dificultățile întâlnite în executarea lucrărilor.

Beneficii
  • Pachet salarial motivant, bonusuri de performanță.
  • Asigurare de viață cu clauză de decontare a unor cheltuieli medicale in valoare de 1000 lei pe an.
  • Asigurare de sănătate care include gratuit consultatii, analize, recuperare medicala si investigatii amanuntite.
  • Tichete cadou pentru copii cu ocazia zilei de 1 Iunie si a sărbătorilor de iarnă.Tichete de masă în valoare de 35 RON/ zi lucratoare.
  • Acces la biblioteca on- line Bookster.

Suntem BERGERAT MONNOYEUR, parte a Grupului Monnoyeur (Franta, 1906), societate constituita in Romania in 1991, cu sediul la Bucuresti (Mogosoaia). Suntem unic distribuitor Caterpillar in Romania si Republica Moldova. Comercializam si oferim service pentru: utilaje pentru constructii; stivuitoare; echipamente constructie si intretinere drumuri. Asiguram acoperire nationala si sprijin local clientilor nostri la Bucuresti, Timisoara, Cluj-Napoca, Brasov, Iasi, Piatra-Neamt, Galati, Constanta, Craiova, Pitesti si Chisinau.

Publicat 29 Febr. 2024 Reactualizat 28 Mart. 2024 Expiră 30 Mart. 2024