Gratis

Marketing Trainee

SC.KANDIA DULCE SA

Candidatul Ideal

  • Absolvent de studii superioare economice, de preferință în Marketing;
  • Orientat către găsirea de soluții și atingerea obiectivelor, cu inițiativă, energic și încrezător;
  • Capacitate de adaptare; agent al schimbării;
  • Foarte bune abilități de organizare;
  • Limba engleză fluent;
  • Cunoștințe operare PC (Word, Excel, PowerPoint).

Descrierea jobului

Principale sarcini și responsabilități:
  • Asistă și contribuie, alături și sub îndrumarea Group Brand Manager la următoarele:
  • Definirea strategiei de dezvoltare și de comunicare a categoriilor și mărcilor de care este responsabil(ă) pe termen mediu și lung, implementând și urmărind întregul mix de marketing. Participă activ în construcția și continua urmărire a P&L pe categoria și mărcile sale, răspunzând direct de indicatorii financiari ai acestora;
  • Dezvoltă, implementează și urmăreste planurile de marketing pentru categoriile/mărcile de care este responsabil(ă);
  • Gestionează bugetul de marketing;
  • Răspunde de dezvoltarea, implementarea și urmărirea tuturor proiectelor de marketing pentru categoriile/mărcile de care este responsabil(ă).

Responsabilități administrative:
  • Aprobări financiare, documentarea facturilor și gestionarea relațiilor cu departamentul financiar;
  • Gestionarea facturilor și a estimărilor financiare;
  • Actualizarea bugetului de marketing;
  • Reconcilierea lunară a bugetului de marketing cu departamentul financiar;
  • Protocol/ Sponsorizări;
  • Urmărirea contractelor;
  • Detalii logistice și legate de livrări asociate diferitelor promoții;
  • Retail Audit: gestionarea relaței cu Nielsen și dezvoltarea rapoartelor standard.

Kandia Dulce este una dintre cele mai importante companii din domeniul dulciurilor de pe piața din România, având în portofoliu mărci de tradiție precum Kandia, Laura, Măgura, Rom, Silvana și Sugus.

Informare cu privire la modul de Prelucrare a Datelor Personale
Vă mulțumim pentru aplicația dumneavoastră. În cazul în care profilul și experiența dumneavoastră sunt relevante pentru postul pentru care ați aplicat, veți fi contactat(ă) pentru stabilirea unui eventual interviu. În cazul în care aplicația dumneavoastră nu va fi selectată în procesul de selecție pentru care ați aplicat, aplicația dumneavoastră va fi păstrată pentru o perioadă de 12 luni, apoi va ștearsă din toate evidențele Kandia, împreună cu datele dumneavoastră personale.
Prin transmiterea oricăror documente (inclusiv, dar fără a se limita la curriculum vitae, scrisori de intenție, scrisori de recomandare) către Kandia Dulce direct la sediul social, la adresa de email cariere@kandia.ro, prin intermediul rețelelor de socializare (LinkedIn, Facebook etc.) sau prin aplicarea în cadrul unei platforme online de locuri de muncă, vă exprimați acordul expres și neechivoc ca aceste date să fie prelucrate de Kandia Dulce in scopul recrutarii, selecției și angajarii de personal. Kandia Dulce va putea să colecteze, să înregistreze, să organizeze, să stocheze, să extragă, să consulte, să utilizeze sau să proceseze în orice alt mod, în conformitate cu Legea nr. 677/2001 pentru protecția persoanelor cu privire la prelucrarea datelor cu caracter personal și liberă circulație a acestor date și cu Regulamentul General Privind Protecția Datelor (GDPR), oricare dintre datele cu caracter personal furnizate de către dumneavoastră (nume, prenume, CNP, vârstă, sex, , starea de sănătate, adresa de domiciliu, reședința, adresa de e-mail, cont bancar, ocupația, venitul, fotografie, adresa IP, orice alt tip de date care se pot corela pentru a duce la identificarea unei persoane). In procesul de recrutare, datele personale puse la dispozitie de dumneavoastră se vor afla in gestiunea departamentului de Resurse Umale al Kandia Dulce dar, de asemenea vor putea fi transmise spre analiză şi evaluarea candidaţilor si către coordonatorii departamentelor pentru care se efectuează recrutarea şi respectiv şefilor ierarhici ai acestora.
Kandia Dulce a implementat măsuri adecvate pentru a asigura un nivel considerabil de securitate a prelucrării datelor Dvs. personale comunicate prin intermediul CV-ului. În măsura în care aplicația Dvs a dus, în procedura de recrutare la încheierea unui contract individual de muncă, CV-ul transmis nouă și respectiv datele personale cuprinse în acesta va fi atașat la dosarul Dvs. de personal.
Potrivit legislației în vigoare, din momentul transmiterii datelor personale, aveți dreptul de a ne solicita accesul la acestea, rectificarea sau ștergerea acestora (în măsura în care acest lucru nu contravine legii), restricționarea prelucrării sau portabilitatea acestora, dreptul la opozitie, precum si dreptul de a nu face obiectul unei decizii bazate pe prelucrare automatizata.. În vederea exercitării acestor drepturi, vă puteți adresa printr-o cerere întocmită în formă scrisă, datată, semnată și expediată la sediul Kandia Dulce, care vă va răspunde și va lua măsurile ce se impun, în termenele prevăzute de lege.
De asemenea, aveți dreptul de a vă opune prelucrării și de a depune o plângere în fața Autorităţii Naţionale de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal.
us
Publicat 13 Mart. 2024 Reactualizat 10 Apr. 2024 Expiră 12 Apr. 2024