Marketing Specialist

Union Protection 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Cunoasterea aplicatiilor de grafica Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Adobe InDesign.
Cunoasterea platformei eCommerce Woocommerce
Cunoștințe dе marketing online solide : Facebook Ads, GoogleAds, E-mail marketing, Social media
Contribuie la implementarea pe piata din Romania a strategiei de marketing împreună cu ceilalți colegi din echipa de marketing și vânzări
Seriozitate, punctualitate, persoana organizata;

Descrierea jobului

Creează strategia campaniilor si a materialelor de comunicare (leafleturi, vizualuri, bannere) pentru gama de produse din aria de resposabilitate
Planifică și gestionează, în colaborare cu echipele de marketing locală și regională, bugetul de comunicare și promovare, pentru grupa de produse de care este responsabil
Realizează materialele de expunere a produselor în magazine (ex. product card, rafturi, casete luminoase) si colaborează cu echipa de vânzări în vederea implementării lor
Promovează în mediul online (ex. google add, targetare) campaniile promoționale și produsele, cu scopul creșterii cifrei de afaceri, necesita cunostinte de Google Ads, Analytics,Facebook Ads/Instagram Ads, TikTok ads, Email marketing
Măsoară eficacitatea campaniei, analizează rapoartele agenției media și propune modificarea campaniei, dacă este cazul
Responsabil cu verificarea utilizării corespunzătoare a bugetelor de marketing
Pastrează legătura cu partenerii și echipa de vânzări pentru implementarea campaniilor respectând regulile de design/grafică și legislația în vigoare
Gestionarea retelelor de social media Facebook, Instagram, Linked In

OpenBox Experience detinut de Grupul Union Co este un magazin de produse resigilate. OpenBox comercializează produse resigilate în stare perfectă de funcţionare atât online cât și offline. Avem mai multe categorii de produse cum ar fi: electronice, electrocasnice, casa și grădină, accesorii etc.

Magazinul fizic se află în centrul Clujului pe Str.David Ferenc nr.21 (lângă Rosa)

Magazinul online puteți să accesați aici: www.resigilateopenbox.com
Publicat 9 Sept. 2022 Reactualizat 9 Oct. 2022 Expiră 9 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.