Marketing Specialist

Med Anima S.R.L. - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Studii superioare finalizate cu specializarea în Marketing / Relații Publice și Comunicare/Management;
  • Abilități de operare PC (Word, Excel, Power Point, Outlook);
  • Pasiune pentru marketing și social media, creativitate și atenție la detalii, inițiativă și orientare către rezultate;
  • Cunoștințele de editare foto/video;
  • Nivel limbă engleză: intermediar.
Reprezintă un avantaj dacă:
  • SEO, Google AdWords, Google Analytics îți suna familiar.
  • Ai cunoștințe despre e-mail marketing (Mailchimp sau alte platforme).
  • Ai mai interacționat cu platformele de social media (Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter, YouTube).

Descrierea jobului

Ai inițiativă, iubești lucrul in echipa si îți place sa te autodepășești? Daca da, ne-ar plăcea să aflăm mai multe lucruri despre tine!
Te așteptăm alături de noi. Ai oportunitatea de a lucra liber alături o echipa faina, pregătită să te susținăî demersurile tale.
Oferim viitorului coleg suport și încredere pentru a avea un parcurs ascendent în care să se dezvolte constant.

Responsabilități:
  • Dezvoltarea și implementarea strategiilor de marketing;
  • Conceperea, crearea și gestionarea campaniilor online integrate (Google Ads, Facebook Ads, LinkedIn Ads, Email marketing);
  • Dezvoltarea continuă a imaginii și identității firmei, atât în mediu fizic cât și online;
  • Administrarea și optimizarea conținutului pentru site (în colaborare cu o companie externă);
  • Administrarea rețelelor sociale (Facebook, Instagram, Linkedin, Youtube);
  • Realizarea activităților administrative interne specifice departamentului de marketing - prezentarea și/sau trimiterea de diferite rapoarte referitoare la activitatea de marketing și campanii promoționale active către management;
  • Proiectarea și realizarea de prezentări despre companie și serviciile companiei, necesare în diverse întâlniri cu clienții;
  • Planificarea, redactarea, organizarea și urmărirea publicațiilor și aparițiilor TV/Media despre companie;
  • Dezvoltarea continuă a marketingului în cadrul companiei.
Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv
  • Posibilitatea de a face parte dintr-o echipă tânără și deschisă, de a performa într-un mediu competitiv și de a crește profesional;
  • Activitate circa 80% remote (de acasă); program 8h full time.

În contextul actual, în care sănătatea psihică a populației este o prioritate, noi, Med Anima, Centru medical dedicate afectiunilor neuropsihice, aderăm la mișcarea ce își propune schimbarea în bine. În acest sens, 2018, am adus, pentru prima dată în România, stimulare electrică transcraniană (HDCstim) în tratamentul afecțiunilor neuropsihice, primul dispozitiv medical din lume folosit în astfel de afecțiuni, printr-o colaboare dintre Med Anima, Newronika și “Universitatea di Studi din Milano”. Urmând acest curs al inovației, suntem autorii unei alte premiere naționale, prin parteneriatul dintre Med Anima și R-Biopharm Germania. Folosim în cadrul clinicii testul Genetic ABCB1, singurul test din lume utilizat în optimizarea tratamentului depresiei. Din 2019 am introdus noi teste genetice in colaborare cu laboratoare din SUA.

Publicat 31 mai 2022 Reactualizat 28 iun. 2022 Expiră 30 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos