Publicat 29 Ian 2020 | Expiră 28 Feb 2020

Marketing & Development Manager

1 post

Candidatul ideal

CERINTE

  • Studii superioare, de preferat in zona de marketing, comunicare si PR;
  • Minim 3 ani experienta intr-o pozitie de Marketing, Branding sau PR;
  • Pasiune pentru marketing, branding & PR;
  • Foarte bune skill-uri de prezentare si cunostinte avansate de PPT;
  • Motivare pentru vanzari, abilitati de prospectare, planuri de vanzari, vanzari in functie de nevoile clientilor pentru a putea oferi suport;
  • Gandire strategica, capacitate de intelegere si analiza a pietei de parenting;
  • Persoana creativa, dinamica, orientata spre atingerea obiectivelor.

COMPETENTE
Integritate
Initiativa – persoana cu capacitatea de a folosi propria initiativa in identificarea oportunitatilor de crestere a business-ului;
Gandire strategica - persoana cu capacitatea de a gandi strategii de marketing si de dezoltare atat pentru companie cat si pentru potentiali clienti strategici;
Creativitate - gandire creativa & capacitatea de a livra prezentari si concepte inovatoare;
Leadership – persoana carismatica, cu initiativa, atitudine pozitiva, capacitate de comunicare, de a oferi opinii si instructiuni.

Descrierea jobului

Marketing & Development Manager-ul va gestioana intreaga strategie de marketing, de la definirea portofoliului si serviciilor pe care compania le promoveaza, pana la dezvoltarea acestora, negocierea si inchiderea relatiilor de business cu partenerii, precum si ofererirea de suport departamentului de vanzari pe zona de proiecte speciale si strategice.

RESPONSABILITATI

  • Identifica ultimele trenduri prin analiza constanta a industriei de parenting, a evenimentelor, site-urilor, blogurilor, vedetelor, agentiilor de media si a pietei de advertising in general;
  • Construieste o imagine clara, coerenta si credibila pentru fiecare dintre brandurile companiei;
  • Identifica funelurile optime de marketing si vanzari;
  • Stabileste politica de maketing si comunicare pentru fiecare dintre brandurile companiei;
  • Identifica si propune potentiale parteneriate strategice prin contactarea de noi furnizori;
  • Identifica sau propune potentiale parteneriate cu site-uri, bloguri si vedete de parenting care ar aduce valoare portofoliului companiei;
  • Descopera si exploreaza noi oportunitati de dezvoltare;
  • Are grija ca imaginea si reputatia companiei sa fie tot timpul fresh prin update-ul permanent al website-ului, prezentarilor corporate si de vanzari si canalelor de social media ale companiei;
  • Gandeste strategii si proiecte speciale menite sa atraga noi clienti, oferind astfel suport departamentului de vanzari;

CONDITII DE LUCRU
Job fulltime
Program de lucru: 9.30 – 18.30 (o ora pauza de masa)
Laptop, telefon
Decont cheltuieli transport
Traininguri

Regia de digital Parenting ADS este singurul Hub de media din Romania nisat pe piata de parenting, specializat in conectarea brandurilor cu parintii, prin intermediul celor mai influenti si pasionati jurnalisti & bloggeri de parenting din Romania.

Complementar, sub umbrela Parenting ADS, incepand cu anul 2015 au mai fost dezvoltate 2 serii de evenimente - conferintele Social Moms, picnicul Social Moms si evenimentele Parenting Academy – si targul dedicat parintilor si viitorilor parinti - Family Expo & Festival.

Marketing & Development Manager  -  PARENTING ADS

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles