Gratis

Manipulant marfa

SC Evren & Enis Plast SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul ideal pentru postul de manipulant mărfuri ar trebui să aibă anumite calități și abilități care să îl facă eficient și productiv în îndeplinirea responsabilităților asociate acestei poziții. Iată câteva caracteristici ale candidatului ideal:

Fizică Bună: Este important să fie în formă fizică și să poată efectua sarcini care implică ridicarea, transportul și manipularea mărfurilor în mod repetat și în condiții care pot fi solicitante din punct de vedere fizic.

Atenție la Detalii: Trebuie să fie atent la detalii pentru a asigura manipularea corectă a mărfurilor și pentru a evita erorile sau deteriorările acestora în timpul procesului de manipulare și ambalare.

Abilități de Organizare: Este important să poată lucra eficient într-un mediu cu flux constant de mărfuri, să își organizeze sarcinile și să gestioneze timpul în mod corespunzător pentru a respecta termenele limită și pentru a menține eficiența operațională.

Responsabilitate și Fiabilitate: Trebuie să fie responsabil și de încredere în îndeplinirea sarcinilor atribuite, respectând protocoalele și procedurile stabilite pentru manipularea și stocarea mărfurilor în condiții de siguranță.

Colaborare în Echipă: Capacitatea de a lucra bine în echipă este importantă, deoarece manipulanții de mărfuri ar trebui să poată comunica eficient cu colegii lor pentru a coordona mișcările de stocare și pentru a asigura fluxul eficient al mărfurilor în depozit.

Rezistență la Stres: Este posibil să fie necesar să lucreze sub presiune în anumite situații, așa că capacitatea de a gestiona stresul și de a rămâne concentrat în timpul sarcinilor repetitive și solicitante este importantă.

Adaptabilitate: Este posibil ca cerințele postului să varieze în funcție de volumul de mărfuri sau de schimbările în procesele operaționale, deci este util să fie flexibil și adaptabil la schimbare.

Principalele responsabilități ale unui manipulant de mărfuri includ recepționarea, sortarea, etichetarea, ambalarea și pregătirea mărfurilor pentru expediere sau stocare, respectând standardele de siguranță și procedurile companiei. Un candidat care îndeplinește aceste criterii ar fi potrivit pentru acest rol.

Descrierea jobului

Poziția de manipulant mărfuri implică manipularea și gestionarea eficientă a mărfurilor într-un depozit sau într-un mediu de stocare similar. Manipulanții de mărfuri sunt responsabili pentru recepționarea, depozitarea, sortarea, etichetarea și pregătirea mărfurilor pentru expediere sau livrare către clienți sau alte destinații.

Responsabilități:

Recepționarea mărfurilor primite în depozit și verificarea lor în conformitate cu documentele de însoțire.
Sortarea și organizarea mărfurilor în locațiile de depozitare corespunzătoare, utilizând echipamentul adecvat, cum ar fi paleții și transpaletul.
Etichetarea și marcarea mărfurilor conform cerințelor și procedurilor stabilite.
Pregătirea comenzilor pentru expediere, inclusiv selectarea mărfurilor conform specificațiilor și ambalarea acestora în mod corespunzător.
Întreținerea și curățarea zonelor de depozitare pentru a asigura un mediu de lucru sigur și ordonat.
Colaborarea cu colegii de echipă și supervizorii pentru a asigura un flux eficient al mărfurilor în depozit și pentru a îndeplini cerințele de expediere.
Respectarea standardelor de siguranță și procedurilor companiei în timpul manipulării mărfurilor și a utilizării echipamentului.

Beneficii:

Salariu competitiv și posibilitatea de a câștiga ore suplimentare.
Program de lucru stabil și predictibil.
Mediu de lucru dinamic și stimulant, cu oportunități de colaborare în echipă.
Posibilitatea de a face parte dintr-o echipă dedicată și de a contribui la succesul operațional al companiei prin munca lor.

Această poziție oferă oportunitatea de a lucra într-un mediu dinamic și de a contribui la eficiența operațională a companiei prin gestionarea eficientă a mărfurilor. Manipulanții de mărfuri joacă un rol crucial în lanțul de aprovizionare și sunt valorizați pentru munca lor și contribuția la succesul organizației.

Firma noastră este un lider în domeniul distribuției de produse uz casnic și mase plastice, angajată în furnizarea de soluții de calitate și inovatoare pentru clienții noștri. Cu o vastă experiență în industrie și o reputație solidă, ne străduim să satisfacem nevoile și cerințele clienților noștri într-un mod eficient și profesionist.

Prin intermediul unei rețele extinse de furnizori și parteneri de încredere, facilităm accesul la o gamă variată de produse de uz casnic, incluzând electrocasnice, ustensile de bucătărie, articole de curățenie, accesorii pentru baie și multe altele. De asemenea, oferim o gamă diversificată de mase plastice, inclusiv containere pentru depozitare, ustensile de gătit din plastic, articole pentru ambalare și alte produse similare.

Ne dedicăm să oferim produse de înaltă calitate, durabile și fiabile, care să satisfacă standardele noastre ridicate de performanță și siguranță. Echipa noastră este formată din profesioniști experimentați și pasionați, care sunt dedicați să ofere servicii excelente clienților noștri și să depășească așteptările lor.

În plus, suntem angajați în promovarea practicilor durabile și responsabile din punct de vedere social și ambiental. Ne străduim să colaborăm cu furnizori care împărtășesc aceleași valori și să contribuim la protejarea mediului înconjurător prin adoptarea unor inițiative de reducere a deșeurilor și utilizarea materialelor reciclabile.

Cu o viziune orientată spre viitor și un angajament ferm față de excelență, suntem dedicați să rămânem un partener de încredere pentru clienții noștri și să continuăm să oferim soluții inovatoare și valoroase în domeniul distribuției de produse uz casnic și mase plastice.
Publicat 2 Apr. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 2 Mai 2024