Gratis

Manager Zootehnist

MARGARIT MARIA ALINA PFA

Candidatul Ideal

​Cerințe:
  • Studii superioare de specialitate.
  • Experiență în managementul și coordonarea echipelor.
  • Experiență în managementul unui ferme de bovine de carne.
  • Bune abilități de planificare și organizare.
  • Experiență pe o poziție similară, minim 3 ani.
  • Capacitatea de a lua decizii optime în condiții dificile.
  • Disponibilitate la dialogul cu furnizorii și diplomație în relațiile cu colaboratorii interni și extern.
  • Cunoștințe foarte bune de limba engleză (constituie avantaj).
  • Permis de conducere categoria B.
  • Spirit de analiză și sinteză, spirit organizatoric, inițiativă, disciplină, perseverență, obiectivitate.

Descrierea jobului

Responsabilități:
  • Asigură managementul fermei implicându-se în mod direct în gestionarea resurselor necesare pentru buna desfășurare a activităților specifice fermei.
  • Coordonează și controlează întreg ciclul de creștere al bovinelor.
  • Coordonează echipele de muncitori pentru dezvoltarea infrastructurii existente.
  • Dezvoltă rețete de hrănire a animalelor ( bazate pe iarbă, fân și proporție redusă de cereale).
  • Asigură relația cu autoritățile statului ( DSV, APIA).
  • Coordonează examinarea medicală a efectivului de animale împreună cu medicul veterinar.
  • Cunoașterea legislației din domeniu, raportarea către instituțiile statului și aspectele cu privire la subvențiile APIA.
  • Organizează și planifică activitățile de producție a fermei de bovine.
  • Monitorizează rezervele de alimente și apă ale fermei și solicită periodic cantitățile necesare.
  • Realizează rapoarte periodice referitoare la evoluția animalelor
  • Realizează periodic situații procentuale privind mortalitatea, consumul de furaj,efectivul de animale,etc.
  • Întocmește bugetul de venituri și cheltuieli al fermei bovine
  • Supraveghează utilizarea resurselor materiale, financiare și umane necesare desfășurării activității fermei.
Se oferă:
  • Pachet salarial competitiv, în funcție de experiență și competențe.
  • Pachet de relocare.
  • Mașină de serviciu.
  • Asigurare medicală.

Clientul nostru este un lider global în producția sustenabilă de alimente de înaltă calitate. Cu proprietate pe termen lung a terenurilor, gestionează cu grijă pășuni, terenuri arabile și mixte în mai multe țări. Managerii de ferme sunt dedicați și conduc operațiunile zilnice, concentrându-se pe excelență și sustenabilitate. Sunt pasionați de agricultură și aspiră să devină fermieri mai buni în fiecare zi.
Publicat 11 Apr. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 11 Mai 2024