Gratis

MANAGER VANZARI

SC AGROPAN IMPEX SRL IASI

Candidatul Ideal

· Absolvent studii superioare: Economice, Marketing, Comunicare, Relații
Publice
· Experiență într-un un post similar, minim 5 ani.
· Experiență în conducerea echipelor, minim 3 ani.
· Capacitate de gândire strategică, analiză și sinteză, atenție la detalii
· Pasiune pentru activitatea de vânzări
· Abilități de comunicare și persuasiune
· Orientare către atingerea obiectivelor
· Orientare spre client
· Creativitate și ușurință în exprimarea ideilor
· Capacitatea de concentrare pe parcursul derulării unor proiecte specifice
· Experiența în domeniul vânzărilor în industria alimentară, poate constitui un avantaj
· Cunostințe limba engleză, nivel mediu
· Carnet conducere categoria B

Descrierea jobului

Responsabilităti:
· analizarea mediului de afaceri, stabilirea obiectivelor de vânzări ale firmei și a resurselor necesare atingerii acestora
· întocmirea bugetelor de venituri și cheltuieli ale departamentului și rapoartelor de analiză periodice
· elaborarea strategiilor de vânzare și stabilirea planului de vânzări pentru vânzarea produselor de panificație specifice firmei, produselor long life și private label in conformitate cu obiectivele strategice ale Agropan Impex SRL și a obiectivelor departamentale:
o creșterea volumelor de produse vândute
o creșterea cotei de piață și intrarea pe noi segmente de consumatori
o creșterea cifrei de afaceri și imbunatațirea profitabilității
· elaborarea și implementarea politicilor comerciale in vederea creșterii profitului firmei rezultat din vânzarea produselor
· promovarea imaginii companiei
· recrutarea membrilor echipei de vânzări
· identificarea direcţiilor de dezvoltare şi propunerea de promovare a produselor / soluţiilor noi
· asigurarea calitătii serviciilor de vânzare și relatiei cu clientii
· conducerea şi organizarea activitătii departamentelor de vânzări, stabilirea obiectivelor individuale, a indicatorilor de performanță și monitorizarea periodică a acestora
· respectarea procedurilor/instrucțiunilor și normelor interne de funcţionare ale companiei
· dezvoltarea și propunerea către conducerea companiei Agropan Impex SRL de soluții pentru creșterea eficienţei și profitabilităţii activității de vanzare
· analizarea traseelor in colaborare cu departamentul distribuţie și logistică transporturi și eficientizarea acestora
· dezvoltarea și implementarea sistemului informațional care să permită analize și decizii obiective de management.

Beneficii:
· Pachet salarial motivant la nivelul pieței
· Bonusuri in funcție de indicatorii de performanță
· Prime de sărbători
· Tichete de masă
· Cursuri de dezvoltare profesională
· Mașină de serviciu, laptop, telefon de serviciu.

Descrierea companiei

Cine este Panifcom?
Suntem producători de produse de panificație și zilnic facem ce știm noi să facem cel mai bine de 100 de ani: pâine pentru azi și pentru mâine.
Lucrăm alături de 250 de oameni harnici, suntem prezenți cu produsele noastre în peste 2.000 de magazine de proximitate și lucrăm cu principalele supermarketuri din zona Moldovei.
Dacă vrei să fii întâmpinat cu respect în fiecare zi de o echipă determinată și motivată, colegi pasionați de ceea ce fac și vrei dezvoltare profesională continuă, te așteptăm în echipa noastră!
Publicat 27 Mart. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 26 Apr. 2024