Gratis

Manager vanzari domeniul medical

Akson Medical Distribution S.R.L.

Candidatul Ideal

Livrăm produse și consumabile certificate, creăm soluții pentru centrele medicale, contribuind la dinamica progresului medical și căutăm Manager de vânzări, dornic/ă să aducă cele mai avansate soluții medicale, în mâinile profesioniștilor din sănătate.

Profil candidat:
►Experiență în vânzări în domeniul medical de peste 4 ani.
►Înțelegerea și cunoașterea pieței de echipamente si consumabile medicale și a companiilor de distributie din acest domeniu;
►Inițiativă în a găsi noi oportunități.
►Portofoliu de clienți.

►Abilitati excelente de negociere și comunicare.
►Motivat/ă de rezultate si proactiv.
►Abilitatea de a lucra atat independent cat și în echipă.
►Flexibilitate, integritate, onestitate și perseverenta.
►Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Responsabilități:
►Stabilirea și gestionarea unui program de lucru eficient, prioritizând sarcinile zilnice.

►Crearea, menținerea și administrarea portofoliului actual de clienți.
►Promovează produsele către spitalele/clinici publice și private.
►Monitorizarea și administrarea fiecărei etape a ciclului de vânzare, de la inițializare până la încheierea tranzacției.
►Transmiterea planului de raportare zilnic/lunar /trimestrial.
►Identificarea oportunităților de inovare în procesele de vânzare.
►Elaborarea și implementarea strategiilor de upselling și cross-selling.
►Finalizarea contractelor și confirmarea comenzilor.
►Preluarea responsabilității pentru rezultatele individuale și identificarea soluțiilor pentru provocările întâlnit.

De ce să te alături echipei noastre?
Inovație constantă: Suntem în fruntea inovației în tehnologia medicală și te vei bucura de acces la cele mai recente produse din industrie.
Impact semnificativ: Munca ta va contribui direct la îmbunătățirea și eficienței sistemului medical.
Dezvoltare profesională: Oferim oportunități de dezvoltare continuă și susținem creșterea ta profesională într-un domeniu în continuă evoluție.
Mediu colaborativ: Te vei alătura unei echipe entuziaste, unde colaborarea și schimbul de idei sunt încurajate.

Beneficiile noastre:
♦ Pachet salarial atractiv, bonusuri performantă.
♦ Asigurare de sănătate privată.
♦ Oportunități de dezvoltare profesională și training specializat.
♦ Un mediu de lucru stimulant și prietenos.

Akson Medical este o companie dedicată care oferă tehnologii medicale de cea mai înaltă calitate si promovează soluții inovative pentru confortul medicilor si a pacienților. Partenerii noștri sunt recunoscuti la nivel internațional iar împreuna cu ei, livrăm consumabile medicale si tehnologii care salveaza vieti in fiecare zi.

Noi credem că schimbarea in sistemul de sănătate poate fi realizat prin promovarea următoarelor valori:

Inovație
♦Educație
♦Etică
♦Calitate fără compromis
Publicat 11 Apr. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 11 Mai 2024