Gratis

Manager vanzari aparatura de laborator pentru R&D

NANOTEAM
2 poziții

Candidatul Ideal

Studii superioare finalizate sau student / doctorand in an terminal al unei Facultati de Stiinte (Fizica, Chimie, Inginerie...).
Constituie un avantaje cunostintele relativ la diferite tehnici experimentale cum ar fi: Microscopia de Forta Atomica, Microscopia Electronica (SEM si TEM), Microscopia Confocala Raman, sisteme de depuneri filme subtiri de tip PVD - PLD - CVD, Spectroscopia de electroni, Spectrometria de Masa.
Disponibilitate la deplasari in tara si strainatate.

Descrierea jobului

Promovarea aparaturii de laborator de inalt nivel de complexitate.
Munca presupune instuire la producatori de top din strainatate, consilierea clientilor pentru gasirea solutiilor optime la problemele lor de cercetare / dezvoltare, prezentarea noilor tehnici experimentale in seminarii stiintifice, precum si identificarea de potentiali clienti.
Managerul de vanzari va organiza intregul proces de vanzare de la promovare pana la instalarea si testarea echipamentelor, in colaborare cu departamentele de logistica si service/instalari.

Se ofera salariu fix + comision, autoturism, telefon mobil, etc

NanoTeam a luat fiinta in 2007 ca raspuns la necesitatea pietei romanesti de tehnologie pentru cercetare de a avea un partener de incredere care sa poata oferi solutii complete competente.

Echipa "nano" a crescut permanent atat ca cifra de afaceri si lista de clienti cat si ca portofoliu de produse.

In prezent putem oferi produse de top pentru Microscopie de Forta Atomica AFM/STM atat in vid cat si la presiune atmosferica, Microscopie Electronica (SEM si TEM), accesorii precum EDS - WDS - EBSD - Cryo, Microscopie Confocala Spinning Disk si Microscopie Confocala Raman, sisteme de depuneri filme subtiri de tip PVD - PLD - CVD, sisteme de crestere nanotuburi de carbon si grafena (PE-CVD), sisteme de caracterizare in vid Auger, ESCA, UPS..., Spectrometrie de Masa la presiune atmosferica, Nanolitografie, Imprimante 3D si multe altele.

Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024