Publicat 22 Mai 2019 | Reactualizat 29 Mai 2019 | Expiră 01 Iun 2019

Manager Vânzări Clienţi (98198)

1 post |  Aplicare externa
Ai aplicat
Expirat
Nu uita să îți finalizezi aplicarea pe site-ul angajatorului! Vei avea mai multe șanse de a fi chemat la interviu.
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Profilul tău

  • Studii superioare finalizate cu specializarea în domeniile tehnic, economic sau juridic reprezintă avantaj;
  • Minim 2 ani experienţă practică în vânzări;
  • Cunoaşterea limbii engleze;
  • Cunoştinţe MS Office;
  • Disponibilitate pentru activitatea preponderentă de teren;
  • Bune abilităţi de negociere şi prezentare;
  • Spirit antreprenorial/ motivare puternică;
  • Abilităţi analitice şi conceptuale bune;
  • Nivel ridicat al angajamentului şi orientare către lucrul în echipă;
  • Deţinerea unui carnet de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Ce vei face

Asistenţă şi consultanţă activă pentru întărirea loialităţii clienţilor B2M existenţi :

  • Convingerea clientului asupra avantajelor unui parteneriat pe termen lung;
  • Evaluarea sau aprecierea permanentă a nevoilor şi comportamentului clienţilor în stabilirea prioritară a oportunităţilor de vânzare;
  • Cunoaşterea clienților existenți / potențiali din zona în care-şi desfăşoară activitatea, dezvoltarea relațiilor de business cu aceștia;
  • Cunoaşterea mediului competitiv existent;
  • Evaluarea importanţei strategice şi a potenţialului de vânzări a unui client;

Atragerea de clienţi noi B2M:
  • Implementarea strategiei şi a planului de vânzări pentru achiziția de noi clienți municipalităţi;
  • Anticiparea şi identificarea oportunităţilor de vânzări, a potenţialului de piaţă;
  • Monitorizarea şi coordonarea internă şi externă a tuturor măsurilor necesare pentru executarea procesului de vânzare;

Încheierea contractelor de furnizare gaze / electricitate şi soluţii de consultanţă energetică:
  • Dezvoltarea de soluţii de vânzare inovative, competitive, rapide şi complexe; întocmirea unor contracte cu formulări adecvate;
  • Dezvoltarea ofertelor, negocierea şi finalizarea procesului de vânzare.

Ce îţi oferim
  • Pachet salarial atractiv;
  • Premiu de performanţă;
  • Tichete de masă;
  • Asigurare privată de sănătate;
  • Pensie facultativă;
  • Primă de vacanţă.

E.ON este mai mult decât oportunitatea de a te bucura în CV-ul personal de reputaţia unui angajator din top global Fortune 500 şi de premizele unei cariere solide, pline de beneficii. Este despre apartenenţa la o comunitate energică de colegi cu istorie şi experienţe în industrii diverse, care au în comun forţa, spiritul social, privirea inainte, şi mai ales – faptul că te poţi baza pe ei. E.ON este pentru cei care vor libertatea de a transforma o industrie şi au capabilitatea de a face ce şi-au propus.

Ai aplicat
Expirat
Manager Vânzări Clienţi (98198)  -  E.ON Energie România