Gratis

Manager Resurse Umane

AGEXIM TRANSPORT&LOGISTICS SRL

Candidatul Ideal

Cerinte:

- absolvent/a de studii superioare de lunga durata cu diploma de licenta intr-unul din urmatoarele domenii: Resurse Umane / Drept / Stiinte Economice
- minim 5 ani experienta in domeniu
- nivel ridicat de cunostinte de legislatia muncii
- focus ridicat asupra rezultatelor si a eficientei proceselor
- abilitati de rezolvare a problemelor si gestionare a conflictelor
- excelenta capacitate de luare si implementare a deciziilor
- abilitati de analiza, planificare si organizare
- aptitudini de conducere si leadership
- abilitati pentru munca in echipa
- capacitate de motivare si dezvoltare a personalului din subordine

Descrierea jobului

Responsabilitati HR:
planifica, organizeaza si supervizeaza activitatile de resurse umane
asigura interpretarea corecta si aplicarea politicilor de personal ale firmei
raspunde de asigurarea necesarului de personal in cadrul societatii
planifica si coordoneaza orientarea noilor angajati pentru a facilita integrarea acestora in organizatie, monitorizind periodic evolutia din punct de vedere a performantelor profesionale
elaboreaza planul anual de instruire conform solicitarilor sefilor de departamente si raspunde de organizarea cursurilor de perfectionare interne si externe
coordoneaza realizarea si implementarea unui sistem de evaluare a performantelor profesionale ale angajatilor
coordoneaza activitatea de actualizare a fiselor de post
realizeaza si raporteaza o serie de situatii cerute de conducerea societatii, privind structura personalului pe diverse categorii de varsta, sex, socio-profesionale, fluctuatia de personal, absenteismul, cauzele acestora, etc
elaboreaza proceduri de lucru in cadrul departamentului privind principalele activitati de resurse umane (recrutare si selectie, planificarea resurselor umane, instruire, evaluarea performantelor profesionale) si se asigura de respectarea acestora
rezolva prompt cererile venite din partea celorlalti angajati si le trateaza nediscriminatoriu
coopereaza cu ceilalti angajati ai societatii, colaboreaza cu onestitate cu acestia
analizeaza periodic indicatorii de calitate proprii departamentului si urmareste implementarea actiunilor corective necesare

Ce oferim:
- Mediu de lucru profesionist, cu orientare catre performanta
- Conditii de lucru premium
- Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala (inclusiv training si coaching)
- Flexibilitate pachet beneficii extrasalariale (abonamente medicale, tichete de masa, decontare transport etc.)

AGEXIM este o companie romaneasca de transport, prezenta de mai mult de 15 ani pe piata transporturilor internationale rutiere de marfuri din Europa.

Agexim Transport & Logistics SRL colecteaza date cu caracter personal in procesul de recrutare. Pentru mai multe detalii, va rugam sa ne scrieti la adresa gdpr@agexim.ro.
Publicat 29 Ian. 2024 Reactualizat 25 Mart. 2024 Expiră 29 Mart. 2024